Godzina dla Ziemi w Toruniu

Jak co roku World Wide Fund for Nature (Światowy Fundusz na rzecz Przyrody) zaprasza do wzięcia udziału w międzynarodowej akcji Godzina dla Ziemi. Także Toruń przyłączył się do wydarzenia i już dziś będzie wspierał postulaty WWF.

Godzina dla Ziemi organizowana jest przez WWF od 2007 roku, kiedy to w Sydnej 2,2 mln osób wyłączyło światło na godzinę w ostatnią sobotę marca. Od 16 lat, co roku organizacja zwraca uwagę na postępujące zmiany klimatu, nadmierne zużycie energii i zachęca do refleksji nad sprawami ekologii.

W tym roku, na stronie WWF można podpisać petycję skierowaną do premiera Polski, która postuluje o zwiększenie obszarów chronionych na rzecz wymierających gatunków.

– Bezpowrotnie tracimy przyrodę i jej różnorodność! – czytamy na stronie organizacji. – W ciągu ostatnich 50 lat monitorowane populacje gatunków zwierząt zmniejszyły się o 69%. Różnorodność biologiczna planety Ziemi to podstawa naszego istnienia. Jedyną szansą na zachowanie przyrody i różnorodności jest objęcie jej ochroną.

W jaki sposób nasze miasto przyłącza się do akcji? W Toruniu o godz. 20:30 na godzinę zostaną wyłączone iluminacje mostu im. Józefa Piłsudskiego, Centrum Kultury Dwór Artusa, Zamku Krzyżackiego i murów przy Bulwarze Filadelfijskim.

Także Centrum Handlowe Plaza weźmie udział w wydarzeniu i od godziny 20:30 wygasi światła wewnętrzne do minimum, wyłączy podświetlenie fasady oraz logotyp nad głównym wejściem do centrum.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji i zgaszenia światła o godz. 20:30!