Igła w cukierku z Halloween. Niebezpieczne znalezisko na toruńskim osiedlu
Choć tegoroczna zabawa halloweenowa już za nami, w niedzielę wieczorem – 2 listopada – na jednej z lokalnych grup w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie cukierka z wystającym metalowym elementem przypominającym igłę. Mieszkańcy są oburzeni, a w komentarzach pojawiły się kolejne niepokojące relacje.
Niepokojące odkrycie po Halloween w Toruniu
W czwartek 30 października informowaliśmy o inicjatywie na grupie „Mama w Toruniu”. Chodziło o podawanie bezpiecznych adresów, gdzie dzieci mogą pukać po słodycze w czasie Halloween. Niestety nie uchroniło to przed niebezpiecznymi zdarzeniami. Do incydentu miało dojść na toruńskim osiedlu Na Skarpie. Jeden z użytkowników Facebooka opublikował zdjęcie cukierka, z którego wystaje metalowy przedmiot. Post natychmiast wywołał falę komentarzy i ostrzeżeń.
Czytaj również: Aqua Toruń coraz mniej dla mieszkańców. Basen z ruchomym dnem tylko dla wybranych?
Autor napisał:
Niewinna zabawa i chodzenie po domach może skończyć się tragicznie przez zajebanego dzbana, który faszeruje cukierki i batoniki gwoździami. Osiedle Na Skarpie.
Pod wpisem szybko pojawiły się dziesiątki reakcji i komentarzy mieszkańców.
– To jest podłość – napisała pani Halina.
– Miałam niestety taką samą sytuację, tylko że tam były z trzy takie długie igły. Prawie bym zjadła, ale dzięki Bogu wyczułam, że coś tam jest – dodała pani Weronika.
Na ten moment nie ma potwierdzenia, czy sprawa została zgłoszona na policję. Pytanie w tej kwestii skierowaliśmy do Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Jednak jeśli rodzice znaleźli podczas tegorocznego Halloween jakiekolwiek podejrzane lub niebezpieczne przedmioty w słodkościach, które otrzymały dzieci – powinni jak najszybciej zgłosić sprawę na najbliższy komisariat.

Przypomnienie o ubiegłorocznych przypadkach
To nie pierwszy raz, kiedy w Polsce pojawiają się doniesienia o niebezpiecznych przedmiotach w słodyczach. W 2024 roku do podobnych incydentów doszło m.in. w Kościanie, Gnieźnie i Lipkach Wielkich – tam dzieci znalazły w cukierkach igły, szpilki i gwoździe.
Policja prowadziła wówczas postępowania w kierunku narażenia życia i zdrowia człowieka. Sprawcom takich czynów grozi do trzech lat więzienia.
Zdarzenie z Torunia pokazuje, że problem niestety może się powtarzać. I że nawet po zakończonej zabawie warto zachować czujność.
Czujność zamiast strachu
Choć Halloween w Toruniu przyniosło w tym roku wiele radości, sytuacja z Na Skarpie przypomina, że nawet po święcie warto zachować ostrożność. Rodzice, którzy włączają się w lokalne inicjatywy i wspólnie tworzą listy bezpiecznych adresów, podkreślają jedno – zabawa może być bezpieczna, jeśli dorośli działają razem.


Igły w cukierkach na Halloween. Mamy odpowiedź policji
4 listopada 2025 @ 12:05
[…] W niedzielę 2 listopada na jednej z lokalnych grup w mediach społecznościowych pojawiło się zdj…. Post wywołał duże emocje wśród mieszkańców Torunia – szczególnie rodziców, którzy dzień wcześniej towarzyszyli dzieciom w halloweenowej zabawie. […]
4 listopada 2025 @ 00:30
Czemu publikujecie przekleństwa prymitywnych ludzi?!?!? To jest gazeta?
Co do cukierka, to zapewne jakiś fake na FB ale Tylko Toruń nic nie sprawdza tylko bezmyślnie powiela bzdury.