Ile pieniędzy otrzyma ECF Camerimage za dzierżawę terenu pod Oko Kopernika?

W ostatnim czasie głośno jest o nowej atrakcji Torunia – Oku Kopernika. Budzi ona wiele kontrowersji wśród mieszkańców Torunia. Wielu zadaje sobie pytanie – jak finansowo skorzysta na tym ECF Camerimage – dzierżawca terenu?

Oko Kopernika jest najwyższym mobilnym kołem widokowym w Polsce. Znajduje się na placu tuż za Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Mierzy aż 55 metrów wysokości. Cała konstrukcja składa się z 42 gondoli, każda mieszcząca 6 osób. W sumie instalacja pomieści 252 osoby, które będą mogły delektować się widokami przez trzy okrążenia diabelskiego młyna. Ma funkcjonować od marca do czerwca tego roku.

Jest to przedsięwzięcie komercyjne, miasto nie ponosi żadnych finansowych kosztów związanych z tytułem tego przedsięwzięcia. Za całą instalację odpowiedzialna jest Agencja Artystyczna Pianoforte. Firma wydzierżawiła teren od Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage.

Bilet normalny będzie kosztować 40 złotych, natomiast bilet ulgowy dla dzieci do 10 lat wyniesie 25 złotych. Cała przejażdżka potrwa około 15 minut.

Najemca płaci za wynajem terenu czynsz w wysokości 12 300 zł brutto miesięcznie – informuje Roman Tondel zastępca Dyrektora ds. promocji ECF Camerimage.

W takim razie dzierżawca terenu otrzyma 36 900 zł brutto za planowany trzymiesięczny okres działalność diabelskiego młyna.