Dziś światowy dzień pizzy. Jakie promocje przygotowano w toruńskich pizzeriach?

To drugie najczęściej zamawiane danie w Polsce. Można ją jeść z sosami albo i bez nich. Niektóre dodatki, które można do niej dodawać, wzbudzają kontrowersje i dyskusje, jak na przykład ananas. Pizza – dziś przypada jej święto.

Trudno ustalić, kto wpadł na pomysł, aby pizza miała swoje święto i aby wyznaczyć je na 9 lutego. O wiele prościej jest odpowiedzieć na pytanie – jak można uczcić to święto. Pomysł nasuwa się sam – zjeść pizzę. Z tej okazji wiele pizzerii proponuje specjalne promocje i okazje. Oto niektóre propozycje lokali działających w Toruniu, zarówno na miejscu, jak i na wynos.

W restauracji „U Piekarzy” przy ul. Watzenrodego 2 przy zamówieniu jednej pizzy drugą otrzymamy za pół ceny. Oferta obowiązuje przy zamówieniach w lokalu oraz na wynos. Z kolei w pizzerii Soprano przy ul. Wysokiej 3 wprowadzono trzy nowe smaki (we wszystkich występuje sos pomidorowy i mozzarella):
-grillowane warzywa i ser feta w cenie od 36,90 zł,
-kimchi, szarpana wieprzowina, biały i czarny sezam oraz szczypior – to zestaw składników w cenie od 37,90 zł,
-salami pepperoni oraz czerwona cebula – od 35,90 zł.
Nowe rodzaje można zamawiać na dowóz, a także na miejscu.

Także sieciowe lokale działające w Toruniu mają swoje promocje. Pizza Hut, która działa na Starówce oraz Szosie Lubickiej, proponuje każdą średnią pizzę ze swojego menu w cenie 29,99 zł. Natomiast za dużą zapłacimy 34,99 zł. Telepizza (lokal działający na Rynku Nowomiejskim) oferuje 10 złotych rabatu za każdą pizzę zamówioną poprzez aplikację Pyszne.pl. Domino’s Pizza, sieć posiadająca dwa punkty w mieście (Broniewskiego, w galerii Toruń Plaza oraz Lelewela), kusi chętnych promocją na pizzę w rozmiarze XXL w cenie 39,98 zł. Ta promocja obowiązuje tylko w dowozie.