Marsz Równości w Toruniu odwołany

17 września ulicami Torunia miał przejść Marsz Równości. Wiadomo już jednak, że wydarzenie się nie odbędzie. Organizatorzy poinformowali o jego odwołaniu.

Marsz Równości w Toruniu ostatni raz odbył się jeszcze przed pandemią. W tym roku miał więc zaliczyć wielki powrót, którego jednak nie będzie. Organizatorzy podkreślają, że przygotowania trwały od miesięcy i tym bardziej odwołanie wydarzenia było trudną decyzją.

– To było nasze marzenie, żeby po dwóch latach przerwy wrócić z nową energią na toruńskie ulice. Dziś jesteśmy jednak przekonani, że nie jest to możliwe, a przynajmniej nie w takim stopniu, aby przemarsz można było uznać za bezpieczny i w pełni zorganizowany – przekazali organizatorzy. – Na naszą decyzję wpłynęło wiele czynników, o których części nie chcemy informować publicznie. Wiedzcie jednak, że jest ona poprzedzona dziesiątkami rozmów i w obliczu obecnej sytuacji stała się według nas jedynym słusznym wyjściem.

Wydarzenie czeka więc kolejny rok przerwy. Najprawdopodobniej Marsz Równości przejdzie ulicami Torunia w przyszłym roku.

– Pracujemy nad tym, abyśmy mogli się wszyscy zobaczyć na marszu w przyszłym roku. Na ten moment przepraszamy i dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszym wydarzeniem – dodają organizatorzy.