Prezydent Bydgoszczy krytykuje marszałka. Chodzi o toruńskie interesy
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski napisał list otwarty do marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego. Zgłosił w nim swoje uwagi dotyczące ostatniego projektu.
List otwarty do marszałka
List otwarty, który Rafał Bruski napisał do Piotra Całbeckiego, jest związany z uwagami marszałka do projektu Strategii Rozwoju Polski do 2035 roku. Prezydent Bydgoszczy zarzuca w nim „brak obiektywizmu i neutralności”.
W liście pojawia się wiele słów, które można uznać za naprawdę poważne zarzuty. Rafał Bruski pisze o „działaniu na szkodę Bydgoszczy” oraz „przekroczeniu granic uczciwości”.
„Brak obiektywizmu”
W dalszej części listu Rafał Bruski jasno stawia sprawę, że chodzi mu o mieszkańców Bydgoszczy, a marszałek ma skupiać się na interesie Torunia bardziej, niż na interesie Bydgoszczy.
TUTAJ przeczytacie całą treść listu.


Mistrzostwa modeli RC. Runda eliminacyjna w Toruniu
11 grudnia 2025 @ 09:18
[…] Czytaj również: Prezydent Bydgoszczy krytykuje wojewodę. Chodzi o toruńskie interesy […]
11 grudnia 2025 @ 08:15
nie wojewodę, a marszałka