Jak działa toruńska karta miejska i czym jest karta mieszkańca?
W marcu bieżącego roku mogliśmy być już pewni, że w Toruniu pojawi się Karta Miejska. Startuje już za kilka miesięcy, ale wielu mieszkańców wciąż ma wątpliwości, co do jej działania. Wszystkiego o tym systemie dowiecie się tutaj.
Karta Miejska ma pojawić się już w marcu przyszłego roku. Karta ma ułatwić życie mieszkańcom w przypadku płacenia za różne usługi oferowane w naszym mieście. Miejsca takie jak muzea, baseny, instytucje sportowe czy kulturowe będą respektować płatność kartą miejską. Karta miejska ma działać zarówno jako aplikacja mobilna, jak i jako plastikowy nośnik. Kilka miesięcy temu odbył się konkurs na nazwę dla naszej karty miejskiej. Zwyciężyła wtedy nazwa „JO”.
Toruńska karta miejska będzie podzielona na trzy rodzaje: karta zwykła, karta ze statusem mieszkańca oraz karta ze statusem ucznia oraz studenta. Karta miejska ma służyć głównie jako coś, co będzie ułatwiać życie posiadaczom. Dzięki niej wszystkie bilety będzie można kupić w jednym miejscu.
Inaczej będzie działać karta mieszkańca. Jest ona przeznaczona dla osób, które rozliczają podatki w Toruniu. Te osoby nie odczują podwyżek cen tak jak inni. Chodzi oczywiście o podwyżki cen biletów MZK.
Dla posiadaczy Karty Miejskiej ze statusem mieszkańca podwyżki są symboliczne – stwierdza Piotr Drążek, Radny Miasta Torunia. – Np. bilet 60-minutowy będzie kosztował 4,20 zł (obecnie 3,80 zł), co w porównaniu do innych miast jest nadal korzystniejszą opcją. Z kolei popularny bilet miesięczny pozostanie na dotychczasowym poziomie — 98 zł! Dodatkowo osoby korzystające z Karty Miejskiej i biletów elektronicznych będą mogły liczyć na jeszcze większe rabaty, co sprawi, że papierowe bilety staną się mniej opłacalną opcją.
Po informacje z regionu zapraszamy na nasz bliźniaczy portal pozatorun.pl
Lewobrzeże
22 października 2024 @ 12:42
Brakuje trochę szczegółów co do przebiegu wyrobienia takowej karty mieszkańca oraz jak ona biedzie rzutowała na obecne aplikacje do kupowania biletów? Szereg pytań jest większy, np. co trzeba będzie okazać lub wprowadzić w dedykowanej aplikacji by udowodnić, że jest się mieszkańcem? Gdzie będzie można wyrobić kartę plastikową, od kiedy będzie dostępną etc.