Skip to content

11 komentarzy

 1. Aleks
  15 kwietnia 2019 @ 12:06

  Zlikwidowac parking albo wprowadzic SŁONE oplaty za parkowanie.
  Mozna byloby przyklasnac takiemu pomyslowi, gdyby nie to ze Dworzec jest na peryferiach miasta, gdzie naprawde mozna ulatwic zycie mieszkancom Torunia dojezdzajacym do pracy i stworzyc parking na tyle pojemny zeby sie zmiescily wszystkie auta. Chyba lepiej placacym podatki PIT w Toruniu ulatwic trudnosc dojezdzania, bo a nuz wpadna na pomysl przeprowadzki do Bydgoszczy, w ktorej pracuja 🙂
  Druga wazna kwestia jest to, ze autobusy MZK w Toruniu kursuja doslownie 3 na godzine i nijak dopasowane sa do kursowania pociagow relacji regionalnej (Bydgoszcz/Wloclawek) – tym smaym bezczelnoscia urzednikow Miasta jest zmuszanie do korzystania z kiepskiej komunikacji miejskiej. U sasiadow – w Bydgoszczy autobusy i tramwaje odjezdzaja z przystanku co 8-12 minut !!!, a nie co 23-25 jak w Toruniu !!!

  Odpowiedz

 2. Ala40
  12 kwietnia 2019 @ 20:10

  To co powoduje ,że właściciel ponosi koszty -powinno być płatne . Nie rozumiem dlaczego miasto miałoby fundować bezpłatne parkingi . Jeżeli ktokolwiek zdecydował się na podróż pociągiem może na dworzec dojechać komunikacją miejską . Ja nie mam samochodu i właśnie korzystam z dojazdu autobusem . Miasto ma obowiązek dbać o komunikację publiczną a ta jest płatna . Nie rozumiem dlaczego bezpłatne miałyby być parkingi ?

  Odpowiedz

  • Dramat
   12 kwietnia 2019 @ 20:58

   Może dlatego, że z pieniędzy kierowców powstają min. drogi i parkingi po których porusza się min. komunikacja miejska? Ala40 doucz się zanim zaczniesz pisać głupie komentarze! Kierowców najłatwiej doić. Obowiązkowe OC, masakryczna akcyza, przeglądy i niemałe koszty zakupu auta. Średnio każdy kierowca rocznie płaci około 5tyś złotych na budowę sieci dróg, po których poruszasz się min. komunikacją miejską i pozamiejską. Opłata za komunikację miejską jest symboliczna i pokrywa jedynie część kosztów jej utrzymania. Ponadto autobus raczej nie jest Twoją własnością, abyś mogła jeździć za darmo. Taksówki też nie są darmowe. Wypożyczenie roweru też nie jest darmowe, a jednak jazda po ścieżkach rowerowych jest bezpłatna, normalnie cud. Boże jak to nie musisz płacić na ścieżki rowerowe dlaczego mają być bezpłatne??? Po chodnikach też chodzisz za darmo, dlaczego nie musisz płacić za ich użytkowanie??? Za siedzenie na ławce przed blokiem czy w parku też nie musisz płacić. No jak to. Nie rozumiem boże nie rozumiem. Nauczyciele, muszą zdecydowanie więcej zarabiać, żeby takie gamonie szkół nie kończyły….

   Odpowiedz

 3. Marek A
  12 kwietnia 2019 @ 11:24

  Miastu i decydentom zależy na tym aby wygenerować najwięcej miejsc takich gdzie robi się tłok i zagęszczenie samochodów, bo wtedy mają kasę z tego. Wcale nie zależy im na powiększeniu stref parkowania bo mogło by się okazać że ich płatne parkingi będą puste. to jest stara dobra szkoła komunistów w myśl której nawet na pustyni można zrobić warunki braku piasku i wtedy go będzie można sprawiedliwie dystrybuować po pewnej opłacalnej cenie.

  Odpowiedz

 4. Piotr
  12 kwietnia 2019 @ 11:16

  Mam nadzieję, że Pani Anna jako autorka tego artykułu, rzetelnie podejdzie do sprawy i uwagi czytelników prześle do MZD i do Wydział Środowiska i Zieleni UMT, administracji Dworca PKP oraz Urzędu Miasta. W Toruniu od dłuższego czasu panuje jakaś chora zasada, że się każe, nakłada opłaty itd, zamiast rozwiązywać problemy z jakimi borykają się mieszkańcy i przyjezdni.

  Odpowiedz

 5. życzliwy
  12 kwietnia 2019 @ 10:46

  Jestem bardzo ciekawy kto wymyślił płacenie za parkowanie na parkingu przy dworcu PKP. Przecież tam raczej podróżni parkują, pewnie zdecydowana większość. Kupują bilety na pociąg, więc to miejsce na auto powinni mieć bezpłatnie. Jeżeli wprowadzenie opłat miało na celu wyeliminowanie “nadmiarowych” aut, to nie tedy droga. Powinien albo powstać większy parking, albo zorganizować w pobliżu inne miejsca na pozostawienie auta, tak aby każdy, kto woli przesiąść się na pociąg, mógł zostawić auto i nie ponosić dodatkowych kosztów.

  Odpowiedz

 6. Piotr
  12 kwietnia 2019 @ 07:36

  Parking powinien być całkowicie darmowy dla osób posiadających bilet kolejowy czy też autobusowy z dnia parkowania. To co jest teraz to kpiny!!!

  Odpowiedz

 7. Miks
  11 kwietnia 2019 @ 21:57

  Miasto powinno rozbudować parking. O przepraszam, zmniejszyć istniejący wtedy więcej kierowców zmuszonych byłoby do płacenia za praktycznie pusty parking miejskiej spółki Urbitor który ma aż 90miejsc.

  Odpowiedz

 8. Konserwa1
  11 kwietnia 2019 @ 21:30

  W całej Europie parkingi przy dworcach kolejowych są darmowe, albo mało płatne w Toruniu odkryto na czym golić klientów PKP. Dziadostwo.

  Odpowiedz

 9. jur
  11 kwietnia 2019 @ 20:09

  Proponuję objąć strefą płatnego parkowania teren dworca i wszystkie ulice w okolicy. Jak ludzie mają fanaberie żeby do pracy pociągami jeździć to niech płacą.
  Europy im się zachciało!

  Odpowiedz

 10. Polak
  11 kwietnia 2019 @ 19:48

  Rozumiem, że płatne parkingi przy dworcu to taka zachęta do korzystania z komunikacji miejskiej i kolei jako alternatywy dla samochodów w walce ze smogiem. Żenada….

  Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Wymagane pola są oznaczone *