Skip to content

7 komentarzy

 1. Gjk
  16 stycznia 2021 @ 20:55

  PAŃSTWO przedsiębiorcy gastronomiczni. Stan faktyczny prawny jest następujący. Sami, bez ważnej podstawy prawnej, zakazującej Wam działalności gospodarczej-zamknęliście lokale. W Polsce obowiązuje swoboda działalności gospodarczej i swoboda zawierania umòw. Jeśli będą klienci, zainteresowani Waszymi ofertami, zechcą korzystać z Waszych usług stacjonarnie w lokalach-Wam nie wolno odmawiać. Ponieważ toruńscy posłowie nie mòwili i nie mòwią Wam o tym, dlatego informuję Was o ważnym i obowiązującym w Polsce prawie. Polska jest państwem prawnym.

  Odpowiedz

 2. Gjk
  15 stycznia 2021 @ 09:52

  Dobrze, że “Przedsiębiorca” podał link. Konieczna jest analiza kilku aktòw prawa. Może to okazać się zaskakujące, ale zauważyłem wskazania po temu, by sąd uznał opłaty koncesyjne za alkohol, dla zainterezowanych, za BEZZASADNE.

  Odpowiedz

 3. Gjk
  15 stycznia 2021 @ 09:30

  Właśnie. Zaniechanie tej daniny, dla wszystkich, ktòrzy z koncesji nie korzystali, a obniżenie proporcjonalnie, dla korzystających w ograniczonym zakresie. Oczywiste, że powinni to ustanowić w Sejmie Posłowie. Swoją drogą to od czego oni są?

  Odpowiedz

 4. Gjk
  15 stycznia 2021 @ 09:15

  Czyli… kolejna rzecz do kontroli społecznej. Z ròżnych informacji o realizowaniu, lub raczej braku umiejętności realizowania zadań ustawowych przez gminę, wynika potrzeba bezpośredniego kierowania konkretnych dochodòw gminy, na konkretne obowiązki.

  Odpowiedz

 5. Przedsiębiorca
  14 stycznia 2021 @ 11:06

  Temat koncesji podejmowaliście już Państwo w czasie wiosennej przerwy w działalności gastronomii, spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią COVID 19. Link do artykułu: https://tylkotorun.pl/koncesja-na-alkohol-bedzie-zwrot-oplat-dla-przedsiebiorcow/ Wydaje się, że mimo wyraźnych sygnałów płynących od przedsiębiorców, zarówno Urzędnicy Miejscy jak i Pan Prezydent Torunia, zbagatelizowali problem, który obecnie wrócił z podwójną siłą. Pobieranie podatku za działalność, której się jednocześnie zabrania, to jedna strona medalu. Problemem jest więc zasadność tej opłaty a nie jej wysokość lub odroczenie płatności. Drugą stroną medalu jest transparentne i logiczne rozdysponowanie środków, które wpływają do kasy miejskiej z tytułu koncesji za handel alkoholem. O ile dobrze pamiętam, w 2020 roku był z tym problem… Tak wynikało z informacji medialnych.

  Odpowiedz

 6. Gjk
  14 stycznia 2021 @ 08:48

  Przypominam, że ta ustawa jest elementem STANU WOJENNEGO PRL. Dziwi mnie więc dlaczego, posłowie nie chcą jej odwołać? Niestety przedsiębiorcy, władze gmin w Polsce też. Jest już od dawna czas-od 30 lat, by ją odwołać . Jeśli więc o coś prosić Premiera RP, to właśnie o odwołanie tej ustawy “stanu wojennego”. Premier raczej nie lubi tego okresu naszej historii.

  Odpowiedz

 7. Gjk
  13 stycznia 2021 @ 21:13

  POŚLE! Odpowiedz przedsiębiorcom, czy mogą, czy nie, prowadzić działalność gastronomiczną stacjonarnie-zachowując odpowiednie zasady bezpieczeństwa sanitarnego? Czy pracownicy mogą pracować i obsługiwać stacjonarnie klientòw? Regulują to ustawy, a ty Pośle wiesz, czy mogą oni pracować stacjonarnie. Powiedz więc to właścicielom i pracownikom lokali gastronomicznych. A sam Pośle, płacisz opłaty koncesyjne za coś, czego nie robisz?

  Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Wymagane pola są oznaczone *