Skip to content

6 komentarzy

 1. Hala
  9 lipca 2021 @ 20:56

  Witam , mam ten sam problem w Aleksandrowie kuj ,kupiliśmy działkę i chcemy się budować ,za płotem były też podzielone działki budowlane ,co się teraz okazało to chcą postawić magazyn wysoki na 16 metrów wysoki 4 m za płotem i butle z gazem 9 tys lit .Czy ktoś mi podpowie co mam robić gdzie to zgłosić ,bo urzędnicy są tacy sami jak w Toruniu .pozdrawiam

  Odpowiedz

 2. NMP
  24 lipca 2019 @ 16:02

  Moim zdaniem Miasto ma złe plany zagospodarowania terenu. Miesza osiedla mieszkalne z obszarami przemysłowymi. To jest błąd i niekompetencja. Magistrat powinien rozumieć, czym są i jak powinny wyglądać strefy mieszkalne i w jakiej odległości od stref mieszkalnych lokować strefy przemysłowe, magazynowe itd.
  Ta hala nie powinna tam być wybudowana. Tiry nie powinny jechać na Stawkach południowych, zresztą nie powinny jechać nawet na Stawkach ulicą Andersa czy Poznańską. To jest głupota i nękanie mieszkańców, a Ci którzy uważają że zrobili kiedyś, jakiś idiotyczny i głupi plan i chcą go teraz realizować to … tylko o nich świadczy. Plany zagospodarowania trzeba zmienić na normalne , wywalić z nich możliwość budowy hal i innych obiektów przemysłowo magazynowych. Należy zakazać wjazdu na Andersa i na inne ulice Stawek samochodów ciężarowych w tym także Tirów itd. i poszukać dla nich innej drogi lub wybudować nową gdzie nie będzie nikt mieszkał przy drodze i tam puścić Tiry. Wystarczy być człowiekiem i mieć ludzką wrażliwość to wówczas przyjdzie zrozumienie i rozwiązania które nie zaszkodzą drugiemu człowiekowi.

  Odpowiedz

 3. Dom
  22 lipca 2019 @ 23:31

  Udzielanie pozwolenia na budowę hali magazynowej czy produkcyjnej pomiędzy domami jednorodzinnymi wprowadza bałagan urbanistyczny! Dla mieszkańców jest to uciążliwe ze względu na hałas, ewentualne emisje zanieczyszczeń i wzmożony ruch samochodów na osiedlowych uliczkach. Dla przedsiębiorcy oznacza to ograniczenie możliwości rozwoju działalności firmy i wieczny konflikt z sąsiadami, którzy dbając o swój spokój będą nasyłać na niego różne urzędy w celu kontroli. Należy pamiętać, że średni poziom hałasu na granicy działki przy zabudowie mieszkaniowej jednorodzinnej nie może przekraczać 50 dB w ciągu dnia i 40 dB w ciągu nocy.
  Na tym terenie powinna być rozwijana tylko zabudowa jednorodzinna a magazyny i zakłady produkcyjne powinny być lokalizowane w przeznaczonych do tego strefach, oddalonych od zabudowań mieszkalnych, takich jak teren Elany, okolice ul. Polnej czy w Parku Technologicznym przy ul. Włocławskiej.
  Niestety urzędnicy wydający takie pozwolenia jak hala na Stawkach, zamiast porządkować zabudowę w mieście tworzą bałagan i konflikty społeczne. 🙁

  Odpowiedz

 4. Ehem
  22 lipca 2019 @ 21:34

  Boicie sie hali? To powiedzcie co stoi kawałek dalej od was? Chodzi mi o duuuuży budynek z czarno-miedzianą elewacją i dwoma zbiornikami??? Na dom to nie wyglada.

  Odpowiedz

 5. dark
  22 lipca 2019 @ 11:40

  To może ja zadam inne pytanie. Pani się boi hałasu? A nie sprawdziła Pani, że całkiem niedaleko jest jednostka wojskowa, a w pobliżu Łódzkiej magazyn broni, amunicji i materiałów wybuchowych. Hałas Pani nie zabije, ale wypadek/eksplozja magazynu z materiałami wybuchowymi zniszczyłby połowę osiedla. To jest problem, a nie jakaś tam hala. Faktycznie potwierdzam, słowa przedmówcy drogi dojazdowe są kluczowe, bo pojazdy ciężkie generują i hałas i niszczą infrastrukturę drogową.

  Odpowiedz

 6. Tom
  22 lipca 2019 @ 10:39

  Hala, halą ale tu chodzi bardziej o dajazdy do niej.
  Inwestor w dokumentach podał uliczkę Kukułki. Uliczka między domkami, gdzie ledwo dwie osobówki się mijają. Nawet obecnie gdy jest piaszczysta, a po przebudowie będzie już typowo lokalna, dojazdowa do posesji a nie dla ciężarówek. I o to się rozchodzi. Już teraz ciężki sprzęt z budów, które na Stawkach są jest uciążliwy na tych uliczkach. Ale to jest czasowe a tu do hali na stałe wprowadzony ruch ciężarówek między domkami.
  Dojazd powinien być od strony „Stara droga” obok cmentarza. Piaszczysta ale bardzo szeroka droga.
  I tam nikomu to by nie przeszkadzało.
  A tak, inwestor po cichu , podstępem wpisał Kukułki to mieszkańcy się wkurzyli i nie chcą nawet hali.
  I dobrze,
  bo trzeba się liczyć z sąsiadami …

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *