Skip to content

33 komentarze

 1. Dawid
  1 kwietnia 2023 @ 20:57

  Rzeczy, które młodzież na co dzień ogląda w internecie, są nieskończenie gorsze od tego, co było na tej scenie. Niestety nie ma pełnego obrazu tego, co się działo. 3h rekolekcji a w necie filmiki po kilka sekund. Prawda jest taka, że wycinając z kontekstu ze wszystkiego można zrobić skandal. Szkoda, że nikt nie chciał przedstawić całości i wskazać na błędy, ale że na podstawie skrawka ocenia się wszystko. Ale jak w przedszkolu pokazuje się dzieciom waginy i penisy sztuczne, to te same media, które robią dym z tego powodu, zamilkną. Oto nasz świat obłudy.

  Odpowiedz

  • Jozue
   2 kwietnia 2023 @ 16:55

   To jest WASZ świat obłudy. Nie sądzę, żeby obraz całości „przedstawienia” zmienił postrzeganie tego wydarzenia. Kościół to nie jest internet, chyba, że coś przespałem….

   Odpowiedz

 2. Jarek
  1 kwietnia 2023 @ 05:18

  Słaba jakość filmu.
  Pewnie przedstawiona prawda i dlatego tak dotknęło wszystkich włącznie duchownych i nie widzę tu nic gorszącego. Miejsce też jest odpowiednie.
  Większość chodzi do kościoła kk epia różańce,a jak wiedzą o przemocy nie reagują z tego też będziemy rozliczeni że nic nie zrobiliśmy np.jak jakiegoś chłopaka skopali do nie przytomności i nie było reakcji zewnątrz.
  To też dotyczy przede wszystkim duchownych katolickich który prawda też przeszkadza.
  I jak najwięcej takich inscenizacji i nie tylko w kościele.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz

 3. Olaff
  29 marca 2023 @ 19:42

  Rekolekcje w Lublinie tradycyjnie z dziećmi i dla dzieci. Co się dzieje w Toruniu gdzie diabeł jeździ Maybachem i piekło podgrzewa z miejskiego zasilania tego nie rozumiem. Watykan jest taką samą fikcją jak inne rządy. Sprośne , tluste bydło !

  Odpowiedz

 4. Iwona
  28 marca 2023 @ 19:12

  Lista nadużyć:
  1. Ksiądz organizuje „rekolekcje”, a głoszą je świeccy. A dlaczego ? Wydaje się oczywistym, że podstawowym zadaniem księdza jest głoszenie i składanie ofiary. Jak to możliwe, że w to miejsce wchodzą świeccy?
  2. Ksiądz organizator nie podjął wysiłku by upewnić się jakie dokładnie treści i jakimi środkami zostana przekazane.
  3. Wszystko odbywa się w Kościele, miejscu gdzie jest żywy Bóg w tabernakulum. Czyli ksiądz-organizator naraził Pana Jezusa na zniewagi i nie widać by sie tym przejął.
  4. Narażono dzieci, młodzież na zgorszenie nie na ulicy, nie w kinie, nie w internecie czy innym miejscu, ale w Kościele.
  5. Ksiądz bagatelizuje problem.
  6. To co zobaczyła ta młodzież już się nie wymaże. Żadane przeprosiny, szczere czy nie, nie oczyszczą serc, które już zostały zranione i trudno im było się obronić bo cios przyszedł z niespodziewanej strony.
  Zmiany w Kościele, które detronizuja Boga a stawiają w to miejsce człowieka z jego pomysłami niszczą wiarę i prowadzą do katastrofy. Te bezmyślne decyzje nie tylko nie przyciągaja wiernych ale wręcz przeciwnie- wyganiają ich z Kościoła. Jedyna nadzieja w tradycji Katolickiej i tradycyjnych sakramentach nieskażonych pomysłami, które rozkwitły po Soborze Watykańskim II. Tam Bóg jest Bogiem, ksiądz księdzem a Msza Św. centrum.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *