Miasto kupi pięć tramwajów. Kiedy nimi pojedziemy?
Pięć nowoczesnych niskopodłogowych tramwajów zasili tabor toruńskiego MZK. W ogłoszonym w grudniu ubiegłego roku przetargu wpłynęła tylko jedna oferta, a jej otwarcie miało miejsce wczoraj. Teraz trafi do komisji przetargowej, która prześwietli ją pod względem formalnym i merytorycznym.
Jedyną ofertę w przetargu na kwotę 46.405.101,75 zł brutto złożyła firma PESA. Jeśli ofercie uda się przejść weryfikację komisji, z firmą zostanie podpisana umowa, po której na zrealizowanie zamówienia PESA będzie miała 24 miesiące.
Nowe tramwaje mają być w pełni nowoczesne i przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Będą pięcioczłonowe, z całkowicie niską podłogą wyłożoną wykładziną antypoślizgową, wyposażone w klimatyzację, monitoring wizyjny, komputer pokładowy, WiFi, gniazda ładowania USB, biletomaty, zapowiedzi głosowe i wizualne przystanków, system zliczania pasażerów, czy monitory reklamowe. Ich głównym zadaniem będzie obsługa nowej linii do osiedla Jar, choć jeździć będą również i na innych trasach.
Flota toruńskiego MZK powiększy się w ramach realizacji BiT-City II, który współfinansowany jest ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
29 maja 2020 @ 13:41
Szkoda, że komunikacja miejska jeździ zbyt rzadko… Śmiech na sali.
28 maja 2020 @ 13:12
Szkoda że motorniczym pensje obcinają bo pieniędzy nie ma …. Śmiech na sali