Oddaj krew i dostań rabat. MZK organizuje zbiórkę krwi
Jeśli chcielibyście kalendarzową wiosnę zacząć dobrym uczynkiem, to jest ku temu bardzo dobra okazja. 21 marca w zajezdni autobusowej przy ul. Legionów 220 będzie można oddać krew.
Organizowana przez Miejski Zakład Komunikacji we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy zbiórka nosi tytuł “W tym morzu liczy się każda kropla”.
– Mimo postępu medycyny nie udało się dotąd stworzyć substancji, która w pełni mogłaby zastąpić ludzką krew. Jedyną jej fabryką jest ludzki organizm. Zapotrzebowanie na ten niezbędny do ratowania życia lek wzrasta szczególnie w obliczu epidemii. Dlatego tak ważne jest, byśmy – jeśli tylko można – dzielili się z innymi tym darem. Stąd pomysł, by zorganizować akcję „W tym morzu liczy się każda kropla” i zaprosić krwiobus do zajezdni autobusowej Miejskiego Zakładu Komunikacji. Liczymy na to, że nie tylko nasi pracownicy, ale i inne osoby zechcą wziąć udział w tej szlachetnej akcji – mówi prezes MZK w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki, cytowany na stronie mzk-torun.pl.
Oddawać krew będzie można w godzinach 9:00-14:00. Przy okazji będzie też możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku.
Organizatorzy proszą, aby osoby, które w ostatnim czasie mogły mieć kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem, się nie zgłaszały.
Krew mogą oddać osoby pełnoletnie do 65. roku życia, ważące nie mniej, niż 50 kilogramów. Chętni muszą mieć ze sobą dokument ze zdjęciem oraz numer PESEL.
Osoby, które oddadzą krew, otrzymają karty rabatowe na paliwo ze stacji paliw MZK przy ul. Legionów 220.
Więcej informacji na temat tej zbiórki znajdziecie TUTAJ.
15 marca 2021 @ 16:15
Gdzie, dla
INFORMACJI PUBLICZNEJ,
został opublikowany przez MZK w Toruniu, regulanin rabatòw na paliwo za oddawanie krwi?
Ktoś wie?!
15 marca 2021 @ 21:53
× regulamin MZK w Toruniu rabatòw na paliwo za oddawanie krwi?
Ktoś wie?
15 marca 2021 @ 09:52
To, że MZK “wymyśliło sobie”, by zarobić na sprzedaży paliwa w taki sposòb, jest
OKROPNE.
Jedni pomagają ludziom-
inni zarabiają na tym
PIENIĄDZE.