Skip to content

4 komentarze

 1. Elektromonter
  12 marca 2019 @ 07:21

  Miejscowy plan zagospodarowania chronił to drzewo. Zakazywał jakichkolwiek robót budowlanych ponad obrys korony drzewa. Dokumentacja projektowa nakazywała roboty ręczne. A tam jeżdziła kopara i ryła! Dlaczego Wydział Architektury wydaje pozwolenia na budowę dla inwestycji niezgodnych z planem miejscowym?

  Odpowiedz

 2. FRYCU
  11 marca 2019 @ 10:45

  Drzewo to korzenie, pień i korona. Czy można budowę człowieka rozpatrywać bez głowy? A budynku bez fundamentu? NIE. Mówić, że złamało się w pniu i korzenie nie miały z tym nic wspòlnego to znaczy nie znać podstawowych zasad fizyki. Jedno jest pewne: zniszczono 150-180 letni pomnik przyrody, chroniony ustawowo.

  Odpowiedz

  • Jerzy
   11 marca 2019 @ 12:28

   Nie pierwszy nie ostatni, polityka niszczenia zieleni, a zwłaszcza drzew w Toruniu trwa od dawna – ma być beton, kostka i beton, i basta! Z zieleni mają być tylko spłachetki zafajtane przez psy, a zwane eufemistycznie “trawnikami”.
   Nieco ponad pół roku temu na którymś forum pisałem jak zostanie “załatwiony” wiąz, ale włodarze okazali się jeszcze sprytniejsi i szybsi niż w mojej hipotezie. Aż boję się się wymieniać, które piękne drzewa- pomniki przyrody będą następne, a będą na pewno, żeby na nie zbyt wcześnie nie zwrócić uwagi “oka Saurona”.

   Odpowiedz

 3. Torunianin
  10 marca 2019 @ 21:36

  A to drzewo nie runeło bo korzenie puściły. Złamało się poprzez pęknięcie podłużne. Korzenie nic do tego nie miały. To po co pisać że runęło, to brzmi jak by się z korzeniami przewróciło.

  Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Wymagane pola są oznaczone *