Skip to content

58 komentarzy

 1. BigBen
  9 lutego 2022 @ 22:56

  Na szczęście studia i podyplomówkę ukończyłem w Bydgoszczy. Co by nie powiedzieć – większe miasto, to i wyższa kultura.
  A nie jakichś małomiasteczkowy pseudouniwersytet ze sfustrowaną kadrą z przerostem ambicji – filia uniwersytetu z Pułtuska.

  Odpowiedz

 2. BigBen
  9 lutego 2022 @ 15:43

  Kilkanaście lat temu miałem szkolenie ze sprzedaży, (chociaż zajmowałem się techniką, a nie sprzedażą), na które skierował mnie durny dyrektor, żeby pognębić zbyt ambitnych pracowników. Szkolenie prowadził naukowiec z UMK, który założył swoją firmę szkoleniową a praca na uczelni była dla niego tylko przykrywką. Chwalił się, że prowadzi szkolenia np. jak sprzedać staruszce, która ma 1200zł renty, odkurzacz piorący Rainbow za 5 tysięcy złotych. To nic, ze babcia nie będzie miała za co żyć. Od razu wzbudził w nas prawdziwy niesmak.
  Wkrótce okazało się, że zmusza studentki, aby przyjeżdżały do niego na zaliczenia do jego domku nad jeziorem Bachotek koło Brodnicy, gdzie mieliśmy akurat szkolenie i gdzie znajduje się ośrodek wypoczynkowy UMK. Niedługo okazało się, że jedna ze studentek jest z nim w ciąży.
  Na szkoleniu facet kazał nam improwizować scenki na temat: Masz jedną, ostatnią pomarańczę, jak jej nie sprzedasz, to ci dziecko umrze. Część z nas odmówiła uczestnictwa w takich tematach, za co doniósł na nas do dyrektora. Kiedy zgłosiliśmy sprawę do związków zawodowych na temat jego nieetycznego postępowania nasz zakład rozwiązał z nim umowę. Widzę, że jeżeli chodzi o moralność i etykę pracowników, to nic się na tej uczelni nie zmieniło.

  Odpowiedz

 3. qqq
  9 lutego 2022 @ 13:47

  jak widać, polskie uczelnie to rak edukacji
  profesor UMK złamał prawo, m.in. RODO, prawo do prywatności, do tego kilka paragrafów z Kodeksu Karnego
  jaka uczelnia tacy pracownicy

  Odpowiedz

 4. Upadek,. akadem.
  8 lutego 2022 @ 20:40

  studenci……kiedyś waleczni, zawzięci i odważni (w czasach pierwszej Solidarności)
  a dziś?
  Sami licytują się w dół , okładając samych siebie (jako Prymusów w braniu udziału w telewizyjnej Tresurze Zwida-19 (którego śmiertelność to 0,04%) mniejsza niż zwykłej grypy…

  Odpowiedz

 5. Upadek akadem.
  8 lutego 2022 @ 20:39

  studenci……kiedyś waleczni, zawzięci i odważni (w czasach pierwszej Solidarności)
  a dziś?
  Sami licytują się w dół , okładając samych siebie (jako Prymusów w braniu udziału w telewizyjnej Tresurze Zwida-19 (którego śmiertelność to 0,04%) mniejsza niż zwykłej grypy…

  Odpowiedz

  • Stud@
   9 lutego 2022 @ 12:06

   Studenci domagają się jedynie powagi instytucji.
   W dupie mam twoje płacze o COVID, jeśli urząd mówi mi że mogę być gdziekolwiek przez najbliższe X czasu a potem znikąd ktoś wyskakuje i czekaj, nie, zapierdalaj do Toronto jebnąć se egzaminek, to jest wtedy jakiś nieśmieszny żart.

   >kiedyś waleczni
   Mam pójść i zajebać rektorowi za wprowadzone zasady czy co?

   Odpowiedz

   • Teść
    10 lutego 2022 @ 01:59

    @Stud@ Widać należysz do tych co nie ogarniają instalacji/konfiguracji Linux. Co robisz więc na tych studiach? Słownictwo wskazuje również na niski poziom intelektualny, który powoduje, że brak słów w wypowiedzi zastępujesz przekleństwami i który nie pozwala Ci na przygotowanie do egzaminu. Dawniej takie osoby jak Ty nie mogły marzyć o podjęciu żadnych studiów bo do żadnych się nie nadawały. Dziś osoba-nieuk narzeka, że nie może nie ucząc się zaliczyć studiów.

    Odpowiedz

    • Stud@
     10 lutego 2022 @ 17:26

     SO zaliczyłem na ludzkim wydziale bez problemu, dziękuję bardzo. Broń dalej patologicznych profesorów, może dadzą ci za to medal.

     A co do Linuksa: WSL2 or bust

     Odpowiedz

 6. taki jeden
  8 lutego 2022 @ 20:38

  Typowe na polskich, tfu, uczelniach.
  Masa frustratów, którzy nie rozumieją, że jak u nich prawie nikt nie zdaje, to oni ponieśli porażkę jako wykładowcy. Nie studenci.
  Nie dziwi, że w coraz większej liczbie branż, szczególnie w IT, ludzie mają gdzieś te śmieszne dyplomy, bo więcej im dadzą kursy, certyfikaty i przede wszystkim praktyka.
  Ja już nigdy na uczelnię nie wrócę. Nie warto tracić czasu i czołgać się przed ludźmi, którzy nie potrafili odnaleźć się w sektorze prywatnym, a ich wiedza często jest już mocno przestarzała.

  Odpowiedz

 7. BigBen
  8 lutego 2022 @ 14:30

  Miałem kiedyś na studiach na ATR w Bydgoszczy zajęcia z bardzo fajnym doktorem, który był absolwentem Wydziału matematyki i fizyki UMK w Toruniu.
  Gość bardzo przystępnie prowadził wykłady i był bardzo sympatyczny. Kiedyś przyznał, że teorię względności zrozumiał dopiero kilka lat po studiach.
  Według kryteriów które tu imputują niektórzy “geniusze”, to takiego gościa powinni wylać już na II roku!

  Odpowiedz

 8. Zenek
  8 lutego 2022 @ 12:41

  Jakie nielegalne oprogramowanie? Jakie szpiegowskie?
  Co tu za bełkot przeczytałem?
  Student informatyki nie umiejący postawić linuxa? Z przedmiotu “systemy operacyjne”?!?!? Oprogramowanie które pozwala na obserwację przez kamerkę co student w czasie egzaminu robi? No i? Co tu szpiegowskiego? Jak student by był na uczelni to też by go profesor widział.
  Po kolokwium można oprogramowanie wywalić albo i całego linuxa skasować. Albo tylko wyłączyć bo przecież można live z pendrive odpalić. Setki możliwości – zero szpiegowania.
  Afera zrobiona przez lamusów którym się uczyć nie chce i którzy myślą, że w IT to tylko kasa sama na konto wpada.
  No to widzę już jakie kadry przyszłych specjalistów IT będa wychodzić. Jak tutaj takie płacze nad jednym kolokwium na którym ktoś nie pozwala ściągać

  Odpowiedz

  • N
   8 lutego 2022 @ 15:23

   Dobrze napisane!
   jak tacy specjaliści będą tworzyć aplikacje bankowe to przyjdzie nam trzymać kasę w skarpetach bo w banku po prostu będzie strach.

   Odpowiedz

  • RIGCZU
   9 lutego 2022 @ 11:57

   t. Osoba która ma w dupie swoją prywatność
   Ironicznie chyba tylko najwięksi frajerzy w IT łykają taki syf bez słowa

   Odpowiedz

  • qqq
   9 lutego 2022 @ 13:38

   przeczytaj sobie prawo
   a potem się wypowiadaj

   Odpowiedz

 9. Polishwolf97
  8 lutego 2022 @ 12:08

  O ile nie dziwi mnie podejście niektórych wykładowców do swoich przedmiotów, że uwalają studentów to jednak prześladowanie psychiczne studentów poprzez oprogramowanie szpiegowskie jest s**** na wielkim poziomie.

  Odpowiedz

 10. Marcin
  8 lutego 2022 @ 11:54

  Skoro przedmiot prowadzony przez tego pan ma tak niską zdawalność, to chyba jasny znak, że ów nie potrafi powadzić zajęć. Zrozumiałe, że bywają przedmioty trudniejsze i wymagające intensywniejszej nauki, jednak zdawalność 10% i późniejsza “dobitka” jasno wskazuje brak kompetencji dydaktycznych i niezdolność do prowadzenia zajęć z przedmiotu.

  Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Wymagane pola są oznaczone *