Pisarz Marcel Woźniak walczy z nowotworem. Przeszedł dziś operację

Nie takich informacji spodziewaliśmy na temat znakomitego toruńskiego pisarza, Marcela Woźniaka. Za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował dziś, że przeszedł operację usunięcia guza nowotworowego.

Pamiętacie, jak pisałem o tym że ćwiczę na siłowni? Obstawialiście program telewizyjny albo walki MMA. Przygotowania miały inny cel. Czekała mnie operacja wycięcia nowotworu. Forma się przydała, bo zamiast jednej operacji zrobiły się dwie. Ale żyję – napisał Marcel Woźniak.

Przypomnijmy, Marcel Woźniak zasłynął w polskiej literaturze książką „Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć jest taka jak moje życie„, która ukazała się w 2016 roku. Później przyszła kolej na serię powieści kryminalnych z detektywem Brodzkim jako głównym bohaterem. „Powtórka”, „Mgnienie” i „Otchłań” przyniosły autorowi niezwykłą popularność szerokiej rzeszy czytelników, a także pochlebne recenzje krytyków. W 2020r. ukazała się też kolejna książka Marcela Woźniaka „Tyrmand. Pisarz o białych oczach”, która po pierwszej publikacji Wożniaka o Tyrmandzie, uczyniła z pisarza związanego z Toruniem najlepszym specjalistą i znawcą literatury i postaci Leopolda Tyrmanda.

Marcel Woźniak urodził się w Kwidzynie, ale studia filologiczne – z wyróżnieniem – ukończył na UMK w Toruniu. Występował jako aktor w Stowarzyszeniu Teatralnym SCENA 2 w Kwidzynie. W 2006 roku, wspólnie z grupą Ultimathule, wystąpił w wieczorze poetyckim W nicość śniącą się drogą w Domu Muz w Toruniu. W latach 2010–2011 występował w Teatrze SZLABAN w Solcu Kujawskim. W latach 2012–2013 był członkiem Teatru Jaworski, z którym wystąpił w sztukach kukiełkowych. W latach 2016–2018 był scenarzystą i członkiem warszawskiego Kabaretu Polefka. Grupa działała w siedzibie ZASP, debiutując 7 sierpnia 2017 roku w klubie Spatif. Zespół wygrał program Swobodny Poligon Kabaretowy w stacji Polsat.

W latach 2003–2004 był frontmanem i gitarzystą zespołu rockowego Kosmodrom. W latach 2006–2007 jako gitarzysta dołączył do zespołu hardrockowego No Exit. Od 2008 do 2011 roku był frontmanem i autorem tekstów w zespole Sitelight.

Fot. Facebook

Ze strony naszej redakcji składamy Marcelowi życzenia zdrowia i szybkiej rehabilitacji. Jesteś nam, Twoim czytelnikom, i nie tylko – bardzo potrzebny. Trzymamy kciuki! Zdrowiej!