Młodzieżowa Rada Miasta powstanie? “Zaczynamy prace”

Ruszyły prace nad powołaniem w Młodzieżowej Rady Miasta Torunia. Wcześniej o takie rozwiązanie ubiegali się społecznicy. Wczoraj odbyło się spotkanie w tej sprawie.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o inicjatywach toruńskich społeczników w sprawie utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta. Teraz wszystko wskazuje na to, że taka Rada rzeczywiście powstanie. Co więcej, prace nad tym już ruszyły.

– Zaczynamy prace nad powołaniem Mlodzieżowej Rady Miasta. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszym spotkaniu. Jestem pewien, że przez wakacje wypracujemy najlepsze rozwiązania dotyczące jej funkcjonowania i sposobu wyborów. Udało się z radami okręgów, uda się i z młodzieżową radą! – napisał w mediach społecznościowych przewodniczący Rady Miasta Marcin Czyżniewski.

W prace nad powołaniem Młodzieżowej Rady Miasta poza władzami miasta włączają się właśnie społecznicy, ale też Rady Okręgów. I choć na razie nie ma jeszcze zbyt wielu szczegółów, to najprawdopodobniej w Toruniu Młodzieżowa Rada Miasta znów zacznie działać.