Skip to content

10 komentarzy

 1. EC
  1 lipca 2019 @ 23:13

  Uczestniczyłam w konsultacjach społecznych prowadzonych w parku na Waryńskiego. Mój głos, by nie ingerować drastycznie w ten piękny park niestety nie został dostrzeżony. W maju 2017, po zapoznaniu się z koncepcją, zgłaszałam problem w Wydziale Zieleni UM. Bez rezultatu.
  To nie rewitalizacja a DEWASTACJA parku. Zero umiaru!!! Zamiast pięknej zielonej polany – wieża widokowa, grill, drabinki, stół do ping ponga, itd.
  Byłam w wielu europejskich parkach, ale tak nieudanej, kiczowatej koncepcji jeszcze nie widziałam. Brak mi słów…

  Odpowiedz

 2. moloch
  29 czerwca 2019 @ 13:37

  jak teraz nasadzą drzew i stworzą zieleń to nie będą w stanie o nią zadbać to widać przy lubickiej i na skrawkach ziemi należących do UM na dużych osiedlach. Kłosy traw rosną na 1.5 m i gdyby nie interwencje do prasy to nic by się z tym nie działo. Bardzo dobrze zostały opisane konsultacje społeczne w tym artykule a raczej ich brak tylko informacja co pan „prezydent” będzie ludziom pod oknami robił. Na tym to nie polega szanowni urzędnicy.

  Odpowiedz

 3. Grazia 18
  28 czerwca 2019 @ 16:03

  Brałam udział w takim teatrzyku . Jaki sens mają spotkania z mieszkańcami skoro nikt się nie liczy z naszym
  głosem , naszymi potrzebami . A przecież nie potrzebujem aż tak wiele . Chcemy żyć w mieście przyjaznym
  mieszkańcom, czystym, o dobrym układzie komunikacyjnym jezdzić czystymi autobusami .tramwajami z klimaty
  zacją.

  Odpowiedz

 4. Tak, to tylko teatr
  28 czerwca 2019 @ 12:49

  Do obrońców drzew – w dwudziestoleciu międzywojennym, w Toruniu, w wyniku samych tylko inwestycji drogowych, wycięto nie dziesiątki, setki, ale tysiące drzew.
  Co do Pl. Rapackiego – budowa platformy przesiadkowej, czy jak to tam nazywają, w obecnych warunkach jest nieuzasadniona, a przeprowadzenie linii tramwajowej przez Al. JP II do Pl. Artylerii tylko pogorszy przejazd dawną jedynką.
  Do społeczników i mediów – gdzie byliście podczas tzw. konsultacji społecznych, w Ameryce Północnej, Europie (oczywiście zachodniej), a może na konsultacjach w ONZ?

  Odpowiedz

  • bez
   28 czerwca 2019 @ 13:51

   „Do obrońców drzew – w dwudziestoleciu międzywojennym (…)” .
   A sto lat wcześniej ile? A 300 lat temu? Długo będziemy się tak cofać? Problem mamy tu i teraz, a katastrofą klimatyczną nie zajmował się tutaj niemal nikt jeszcze 10 lat temu, co dopiero mówić o międzywojniu. Dajcie sobie spokój z takimi przykładami. Tak samo bezsensowne jest to durne wołanie „Gdzie byliście, gdzie byliście??” – konsultacje w Toruniu są prowadzone tak, żeby ukryć cel i zniechęcić do udziału. Ci, którzy konsultowali wtedy, mówią, że o wycince drzew nie było wtedy mowy. Głupio teraz? Dodam, że konsultacje były 6 lat temu!!! Niektórzy ze społeczników jeszcze wtedy nimi nie byli, bo lawina problemów dopiero zaczynała się zbierać. Ale wiecie kto był w tym samym miejscu 6 lat temu? Nasz pan prezydent!

   Odpowiedz

 5. jur
  27 czerwca 2019 @ 23:17

  Ten postkomunistyczny wizjoner ugotuje nas w tym mieście…
  Broniewskiego – pustynia, Bema – pustynia, Polna – pustynia, Średnicówka – w większości też pustynia, Chełmińska – to samo (tak, wiem będzie tramwaj ale nie na całej długości!). Nie licząc takich „osiagnięć” jak Sobieskiego, Chrobrego, Przy Kaszowniku albo górka na Rapackiego gdzie z radością się wycina ale już niczego nie sadzi. Wszędzie asfalt, polbruk i te cholerne światła na których zawsze trzeba czekać w odorze spalin.
  Ugotuje nas ten facet. Ugotuje i udusi.

  Odpowiedz

  • otto
   29 czerwca 2019 @ 08:47

   Trochę mniej emocji, więcej rozsądku , drzewa oczywiście są ważne ,trzeba je tylko jak najszybciej posadzić . Za pięćdziesiąt lat będą równie piękne jak te obecnie. Przejście przez ulice bez oczekiwania na zielone światła -bezcenne i warto poświęcić kilka drzew by to osiągnąć.

   Odpowiedz

 6. Krzyzaczka
  27 czerwca 2019 @ 23:13

  To jest SKANDAL NAD SKANDALE!!!!
  Kogo my mieszkańcy wybralismy na radnych i prezydenta,skoro wszyscy przyklaskuja sobie i maja gdzies glosy obywateli.
  ZENADA.
  A argument,ze mieszkancy kupuja samochody i biedaczek musi zapewnic drogi jest smieszna.

  Odpowiedz

 7. Anna
  27 czerwca 2019 @ 22:13

  W Toruniu nikt z urzędu nie słucha mieszkańców, to są jakieś chore wizję miasta rodem ze średniowiecza, beton, bruk a zieleń? będą nasadzenia, tylko te drzewa spełnią swoje zadanie za 20lat nas już wtedy nie będzie

  Odpowiedz

 8. Torunianinn
  27 czerwca 2019 @ 21:03

  Panie Prezydencie bo ludzie nie chcą chodzić po schodach. Trzeba było się zapytać czy samochody w tunel to by się 100% ludzi zgodziła.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *