Trwa głosowanie na projekty w budżecie obywatelskim
Do 30 września można wziąć udział w głosowaniu na projekty, które będą zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego Torunia na przyszły rok.
Łącznie na listach do głosowania znajdują się 143 projekty. Najbardziej obszerna jest lista ogólnomiejska, na której znajduje się 46 propozycji. Wśród list lokalnych najwięcej, bo aż 17 propozycji zawiera lista dla osiedla Chełmińskie. Drugie w kolejności są Wrzosy (15 projektów). Najmniej propozycji (po 1) jest na Staromiejskim oraz Grębocinie-Bielawach.
Zdecydowanie największa liczba wniosków dotyczy zagospodarowania przestrzeni i urządzenia terenów zielonych, w tym m. in. renowacji podwórek, urządzenia skwerków, łąk kwietnych, strefy dobrego czasu, ścieżek edukacyjnych, ścieżek pieszo-rowerowych, posadowienia ławeczek dla dorosłych, utworzenia siłowni zewnętrznych i parkingów.
Znaczna liczba projektów obejmuje też budowę i remonty istniejących placów zabaw, rewitalizację boisk sportowych, wymianę nawierzchni dróg i chodników, ale są też wnioski zakładające modernizację miasteczka rowerowego, wymianę oświetlenia ulicznego, organizację pikników, festynów i zajęć dla młodzieży czy też wsparcie działalności schroniska dla bezdomnych zwierząt.
Zgodnie z regulaminem w głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Torunia. Zrobić to można raz i w ramach tego głosowania oddać maksymalnie trzy głosy na projekty lokalne (wybrane z jednej listy lokalnej) oraz maksymalnie trzy głosy na projekty ogólnomiejskie.
Zgodne z prawem każdy głosujący musi to zrobić osobiście – to oznacza, że musi sam skorzystać z systemu elektronicznego lub wypełnić kartę papierową i osobiście wrzucić ją do urny znajdującej się w jednym ze wskazanych punktów. Przypominamy, że nie można zbierać wypełnionych kart i wrzucać ich w pakietach, za kogoś innego, do urny. Głosowanie internetowe odbywa się tutaj.
Po informacje z regionu zapraszamy na nasz bliźniaczy portal pozatorun.pl