Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Trwa ostatni tydzień zajęć przed wakacjami
Kujawsko-Pomorska e-Szkoła rozpoczęła ostatni tydzień nadawania przed wakacjami. W najbliższych dniach odbędą się m.in. zajęcia z fizyki, geografii, biologii, języka polskiego dla dzieci i dorosłych czy też edukacji wczesnoszkolnej dla najmłodszych. Wszystkie zajęcia można oglądać także poza godzinami emisji.
Lekcje w Kujawsko-Pomorskiej e-Szkole można śledzić na bieżąco lub obejrzeć o dowolnej porze już zarejestrowane materiały. Zajęcia można oglądać na trzech kanałach Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły – na YouTube, Facebook lub edupolis.pl. Dziś rozpoczął się kolejny – ostatni przed wakacjami – tydzień zajęć w e-Szkole.
Dzisiejsze, poniedziałkowe zajęcia rozpoczęły się językiem angielskim. Po nich odbędą się także matematyka, geografia oraz język polski – dla dzieci i dla dorosłych. Z kolei we wtorek oprócz języka polskiego uczniów czeka także język angielski, informatyka, fizyka i biologia. Środa to m.in. matematyka, język angielski i język polski. W czwartek ukraińscy widzowie będą mogli uczyć się podczas zajęć z informatyki, fizyki i biologii, a także kolejnych lekcji języka polskiego. Ostatni przed wakacjami tydzień zajęć zakończy się edukacją wczesnoszkolną dla najmłodszych, a także językiem polskim dla dorosłych. W piątek odbędą się poza tym lekcje informatyki, geografii i biologii.
Od wybuchu wojny w Ukrainie Kujawsko-Pomorska e-Szkoła prowadzi zajęcia online dla uchodźców z Ukrainy. Ukraińscy nauczyciele, którzy chcą dołączyć do e-Szkoły i prowadzić lekcje, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej: eszkola@kujawsko-pomorskie.pl.
E-szkoła to rozwiązanie, które po raz pierwszy zostało wykorzystane na początku pandemii Covid-19. Dzięki niej uczniowie mogli nadrabiać zaległości wynikające z zamknięcia szkół. Szkoła internetowa działała także po powrocie dzieci i młodzieży do placówek. Przed egzaminami ósmoklasisty i maturalnymi e-szkoła nadawała powtórki, pozwalające lepiej się do nich przygotować. Lekcje cieszyły się dużą popularnością, dlatego zdecydowano się po kilkumiesięcznej przerwie kontynuować tę inicjatywę i dostosować ją do potrzeb, kierując zajęcia również do uczniów z Ukrainy.