Skip to content

10 komentarzy

 1. Grzegorz Chudzik
  29 marca 2019 @ 23:06

  Po tym artykule odwiedziłem to miejsce i uwieczniłem Okiem Obiektywu – Zainspirowany odwiedziłem to miejsce – https://www.okiemobiektywu.pl/2019/03/wawoz-leszcz.html

  Odpowiedz

 2. bajker mtb
  25 marca 2019 @ 06:25

  Jeśli powstanie rezerwat ,to zapomnijmy o wjeździe rowerami (rezerwat Las Piwnicki wstawił tablice o zakazie wjazdu już). Zapomnijmy o zbieraniu grzybów czy biwakowaniu.Tego w rezerwacie nie wolno robić.

  Odpowiedz

 3. jan
  24 marca 2019 @ 16:05

  Poproszę o publikację którzy myśliwi są przeciwni ?

  Odpowiedz

 4. Bykow
  23 marca 2019 @ 20:57

  Podpisalam petycję, bo miejsce jest niesamowite, bardzo cenne zarówno przyrodniczo, jak i kulturowo. Ma długą i bardzo ciekawą historię. Często i chętnie tam bywam. Tylko przy obecnej tendencji do wycinania wszystkiego, co się da, w tempie ekspresowym, łamiąc przepisy (okres lęgowy ptaków, a że jakieś tam gniazdo było…), strzelaniu do wszystkiego, co się rusza, co może być dzikem, a jest np. rowerzysta (myśliwi wszystko są w stanie pomylić z dzikem), to myślę, że prędzej tam stację benzynowa zrobią niż rezerwat ?

  Odpowiedz

 5. Sick
  23 marca 2019 @ 19:58

  Czy wy na głowę upadliście? Jacy myśliwi? Raptem jeden… No ale zrobić burze to wy pierwsi.
  Tym rezerwatem strzelicie sobie w kolano, bo wystarczy trochę poczytać jakie środki ochrony się wprowadza dla chronionego elementu. Żebyście się nie zdziwili jak do owego rezerwatu będzie zakaz wstępu.
  Można to było rozegrać inaczej… Złożyć wniosek do Rady Gminy o ustanowienie wąwozu w Leszczu pomnikiem przyrody – szybciej, pewniej i załatwione na szczeblu lokalnym. No ale wy wiecie lepiej…
  I proszę pokazać mi tego jarzęba!

  Odpowiedz

  • Kit
   23 marca 2019 @ 20:36

   Cudowny pomysł . Obecnie odbywają się tam polowania pomimo że obok są domy i jest dużo osób spacerujacych. Blisko ścieżki rowerowej !! Gdzie rowerzyści dzieci się bawią !!! Biorąc pod uwagę tyle wypadków gdzie przypadkowe osoby były ranne. Ten rezerwat by zapewnil bezpieczeństwo . Nie mówiąc o uroku tego miejsca.

   Odpowiedz

  • smyth
   23 marca 2019 @ 23:33

   Ta petycja to nic innego jak wprowadzanie ludzi w błąd. Bo nie ma w niej napisane jakie konsekwencje poniesie za sobą utworzenie rezerwatu. A ludzie podpisują nieświadomi, a później będzie zdziwko jak przyjdzie mandacik za spacerek z psem albo zerwanie grzyba albo za biwakowanie.

   Odpowiedz

 6. Kania
  23 marca 2019 @ 17:50

  Lasów w okolicach Zamku od dostatkiem, grzybków nie zabraknie,oby tylko deszcz popadal;) a miejsce szczególnie piękne, nie tylko to, ale i dalej drogą leśną na Leszcz, też są wąwozy, lecz nie tak spektakularne…

  Odpowiedz

 7. Elpe
  23 marca 2019 @ 15:22

  5. Nie wiadomo, jak po ewentualnym zrobieniu rezerwatu zareagują okoliczni mieszkańcy jak się okaże że nie będą mogli iść do wawozu na spacer z psem lub ja grzybki

  Odpowiedz

 8. FRanek
  23 marca 2019 @ 12:58

  1.Myśliwi powinni mieć absolutny i całkowity zakaz wstępu na tereny rekreacyjne, a takim jest wąwóz – patrz miejsce piknikowe z wiatą i stołami. 2. W odnodze wąwozu którą widzimy na filmie jest wodospad mierzący 1.8 m. 3. Rowerzysta z filmiku ma niewyregulowana tylną przerzutkę – słychać jak łańcuch trze o rolkę. 4. Duża część wąwozu to grunty prywatne, nie wiadomo jak na pomysł utworzenia rezerwatu zareagują właściciele terenu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.