Poznaliśmy imię maskotki Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Kujawy Pomorze 26
Halowe Mistrzostwa Świata zbliżają się wielkimi krokami, a ich organizatorzy prezentują kolejne elementy, które mają podkreślić rangę i wyjątkowy charakter sportowego święta. W tle intensywnych przygotowań technicznych i organizacyjnych pojawiają się także informacje dotyczące ambasadorów oraz wolontariuszy, którzy stworzą atmosferę przyszłorocznego wydarzenia.
Poznaliśmy imię maskotki Halowych Mistrzostw Świata
Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli dużych imprez sportowych są maskotki – i nie inaczej będzie w przypadku Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Kujawy Pomorze 26. Fani lekkiej atletyki wybrali dla niej imię Goosia, podkreślając lokalny charakter nadchodzącego wydarzenia i nadając mu lekko humorystyczny ton. Maskotka ma towarzyszyć zawodnikom i dopingować ich w trakcie rywalizacji w marcowych zawodach.
Czytaj także: Kujawsko-pomorska policja zyskała nowy sprzęt. Władze regionu wzmacniają bezpieczeństwo mieszkańców
HMŚ 2026 odbędą się w dniach 20–22 marca i będą dopiero drugą halową imprezą tej rangi zorganizowaną w Polsce. Toruń oraz całe województwo przygotowują się do wydarzenia, które ma przyciągnąć ponad 600 sportowców z ponad 140 reprezentacji z całego świata.
Arena gotowa na wielkie wydarzenie
W Kujawsko-Pomorskiej Arenie Toruń zakończyła się już wymiana nawierzchni lekkoatletycznej, dostosowanej do wymogów World Athletics. To kluczowy etap przygotowań do zawodów tak wysokiej rangi. Na obiekcie prowadzone są także prace przy sieci wodno-kanalizacyjnej oraz modernizacja dachu.
W kolejnych miesiącach zaplanowano następne etapy, m.in. unowocześnienie infrastruktury teletechnicznej i teleinformacyjnej. Wszystkie działania mają zapewnić sportowcom i kibicom najwyższe standardy podczas trzydniowych zawodów.
Ogromne zainteresowanie wolontariatem
Organizatorzy informują, że zakończył się nabór wolontariuszy. Do udziału zgłosiło się blisko tysiąc osób z różnych regionów Polski, a nawet spoza kraju. Obecnie trwa proces selekcji, którego celem jest wyłonienie zespołu wspierającego logistykę oraz obsługę jednego z największych sportowych wydarzeń w Polsce w 2026 roku.
Tak duże zainteresowanie wolontariatem pokazuje, jak silną marką stała się lekkoatletyka w regionie, a także jak prestiżowe jest samo wydarzenie.
Nowi ambasadorzy Mistrzostw
Do grona ambasadorów Halowych Mistrzostw Świata dołączył Piotr Lisek – jeden z najbardziej utytułowanych polskich tyczkarzy, medalista mistrzostw świata i Europy. Wraz z Adrianną Sułek-Schubert, multimedalistką i jedną z czołowych wieloboistek świata, będzie promował nadchodzącą imprezę zarówno w kraju, jak i za granicą.
Sportowcy mają pomóc w budowaniu zainteresowania wydarzeniem oraz w dotarciu do młodych fanów lekkiej atletyki, którzy coraz chętniej pojawiają się na trybunach toruńskiej areny.


Konkurs na relacje z 11 listopada rozstrzygnięty!
27 listopada 2025 @ 15:06
[…] Czytaj także: Poznaliśmy imię maskotki Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Kujawy Pomorze 26 […]