Skip to content

11 komentarzy

 1. Gerhard Malberg
  17 kwietnia 2019 @ 23:30

  A wystarczy by Miasto przygotowalo do sprzedaży dzialke z przeznaczeniem na parking osiedlowy wraz z koncesja na jego budowę i prowadzenie.Uczciwe warunki i problem rozwiązany.Czysta ekonomia.Bez ideologii cwaniactwa i polityki.Jawnie i publicznie.

  Odpowiedz

 2. Angulo
  25 lutego 2019 @ 12:13

  Miasto nie buduje deweloperowi miejsc, co najwyżej buduje infrastrukturę wokół tych nieruchomości dla mieszkańców, którzy płacą podatki. Tak samo można by bezmyślnie pisać czemu miasto buduje chodniki, ulice i ścieżki rowerowe ba nawet kanalizacje jak deweloper może to zrobić? Czemu na JARze cała infrastruktura budowana jest przez miasto a nie deweloperów? Ochłonąć proponuje, problem na Stawkach można rozwiązać szczególnie ulica Szuwarów i Trzcinowa stawiają odpowiednie znaki pionowe i zaktywizować wtedy w tym rejonie straż miejską. Tylko ktoś uparcie z urzędu miasta lub innych instytucji tych znaków nie chce postawić, akurat przy tych nieruchomościach w innych miejscach stawiano bez większego problemu.

  Odpowiedz

  • Życzliwy
   25 lutego 2019 @ 17:52

   Jeżeli działki przyległe do tego obiektu mają inne przeznaczenie niż parkingi czy jakaś inna użyteczność publiczna, a mają np. budownictwo mieszkaniowe czy usługi, to miasto nie przeznaczy ich na budowę parkingów, aby zapewnić miejsca parkingowe. Czasem można inaczej to załatwić, ale wydaje mi się, że tu powinien wypowiedzieć się ktoś kto ma pojęcie w temacie zagospodarowania przestrzennego, zna aktualne przepisy, warunki zabudowy dla tego terenu itp. Bo to że mieszkańcy chcą, to jeszcze nie wszystko.

   Odpowiedz

 3. Maciej
  25 lutego 2019 @ 05:47

  Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
  Dz.U.2015.0.1422 t.j. – Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
  Rozdział 3. Parkingi i garaże dla samochodów

  § 18. Stanowiska postojowe dla samochodów
  1. Zagospodarowując działkę budowlaną, należy urządzić, stosownie do jej przeznaczenia i sposobu zabudowy, stanowiska postojowe dla samochodów użytkowników stałych i przebywających okresowo, w tym również stanowiska postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne.
  2. Liczbę stanowisk postojowych i sposób urządzenia parkingów należy dostosować do wymagań ustalonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego albo w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, z uwzględnieniem potrzebnej liczby stanowisk, z których korzystają osoby niepełnosprawne.

  Odpowiedz

 4. indep
  25 lutego 2019 @ 00:20

  Miasto nie jest od tego, żeby właścicielom samochodów fundować parkingi. Zachowujcie się jak ogarnięci dorośli ludzie. Na chlebek z masłem też Zaleski ma dać? Jeśli deweloper nie zapewnia miejsca na samochód, to się szuka innego albo wynajmuje miejsce gdzie indziej. Ja wynająłem garaż prawie kilometr od mieszkania i całkiem dobrze z tym żyję.

  Żeby zarejestrować samochód w Tokio, trzeba udokumentować, że posiada się garaż lub miejsce parkingowe (a ceny są prawie tak kosmiczne, jak ceny mieszkań). No, ale oczywiście Polska to kraj znacznie bogatszy od Japonii, publiczne pieniądze powinna wydawać na sponsorowanie biednych kierowców, zamiast na żłobki, edukację, lecznictwo czy transport publiczny.

  Odpowiedz

  • Maciej
   25 lutego 2019 @ 06:00

   Deweloper ma obowiązek zapewnić miejsca parkingowe i wynika to wprost z przepisów prawa. Szkoda,ze gmina nie jest zainteresowana załatwieniem tematu.bylem ostatnio w Gdyni /okolice centrum miasta,przy ruchliwej ulicy/.deweloper wybudował nowy blok wielorodzinny,wybudowal parking podziemny oraz naziemny.mozna?

   Odpowiedz

   • Szymon
    25 lutego 2019 @ 20:00

    Witam, myślę że Pańskie myślenie zawiera pewien błąd. Owszem zgodzę się z budową przez dewelopera jakieś części parkingów naziemnych (tzw. ogólnodostępnych). Jednak miasto również powinno wybudować duży parking ogólny dla osiedla, gdyż to mieszkańcy płacą podatki, utrzymują lokalnych usługodawców itp. Chyba nie zakładamy, że ktoś kupi od dewelopera 5 miejsc lub przysłowiowo będzie się czaił na miejsca ogólnodostępne dla gości czy ludzi, którzy użytkują pobliskie działki (w dość okrojonym czasie). Oczywiście znajdą się malkontenci, którzy do ewentualnego ogólnego parkingu będą mieli dalej i zaczną się narzekania, jednak wszystkich zadowolić się nie da. Niemniej jednak skoro miasto podejmuje się projektów typu “park & ride” to chyba możemy oczekiwać, że pewnym zakresie będzie wspierało mieszkańców osiedli. Lokalizacja takiego ogólnego parkingu na Stawkach to oczywiście inna sprawa. Pozdrawiam

    Odpowiedz

  • LOL
   25 lutego 2019 @ 08:27

   Porównanie do Tokio, naprawdę na poziomie 😀 Podziwiam wyobraźnie, a kolega niech się do Tokio przeprowadzi, zamiast pisać bzdury. “Ja wynająłem garaż prawie kilometr od mieszkania i całkiem dobrze z tym żyję. ” – brawo Ty :DD skąd się tacy ludzie biorą…..

   Odpowiedz

 5. POLAK
  24 lutego 2019 @ 22:27

  Gdyby miejsca postojowe podziemne proponowane przez dewelopera były bezpłatne. Sprawy by nie było, a tak to naginanie przepisów i robinie ludzie i miasto w ch… Za to powinien być kryminał a u nas kończy się umywaniem rąk. Trzeba jasno nagłośnić takich deweloperów jak Tom-bud czy Apro, że odwalają chałturę, wykorzystują działki na maxa i nie liczą się z problemami mieszkańców po sprzedaży M.

  Odpowiedz

 6. Nosacz saudyjski ;)
  24 lutego 2019 @ 17:59

  Pyta Pan jak powinnismy rozwiazac ten problem ?
  Otoz miasto powinno w tym obszarze 0rzeksztalcic kilka posiadanych i niezagospodarowanych dzialek z przeznaczeniem na parkingi. Ale pewnie bardziej oplaca sie grunty sprzedac…
  O ile sa jeszcze takie dzialki np na stawkach.

  Odpowiedz

  • życzliwy
   25 lutego 2019 @ 09:16

   Proponuje oddać swoją działkę ;). Dlaczego miasto ma pomagać deweloperowi rozwiązywac jego problemy? Kupujesz mieszkanie na osiedlu, znasz układ osiedla i jego plany, wiesz jakie są parkingi. Nikt nikogo nie zmusza, aby tam kupować i mieszkać. Albo żeby posiadać samochód. Wybierając miejsce, w którym się zamieszka należy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty, a nie tylko czy lokum jest fajne, a reszta jakoś będzie, najwyżej pojęczymy i miasto da. NIE DA!

   Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Wymagane pola są oznaczone *