Skip to content

7 komentarzy

 1. Tete
  7 sierpnia 2021 @ 22:31

  Odpowiedz

 2. Coto
  7 sierpnia 2021 @ 12:31

  Zna ktoś uchwały rady miasta w sprawie zasad wyborów do rad okręgów?
  Jakieś linki?

  Odpowiedz

 3. Boguś
  7 sierpnia 2021 @ 08:43

  Na Facebooku
  @Obywatelski Toruń
  @Razem damy RADY

  Dają dużo konkretów o radach okręgów.

  Odpowiedz

 4. Coto
  7 sierpnia 2021 @ 02:05

  Ależ to jest parodia.
  Parodia, skoro wyborcy z różnych okręgów nie wybierają na takich samych zasadach, a więc równych. Szkoda, że w artykule nie podano podstaw prawnych, tak zorganizowanych „wyborów”.

  Odpowiedz

 5. Danka
  6 sierpnia 2021 @ 18:03

  Złożyłam swoją deklarację wzięcia udziału w wyborach do Rad Okręgu, ponieważ na Podgórzu nie ma jej od 5 lat. Działam od kilku lat społecznie i uważam, że tak duży okręg, jakim jest Podgórz musi mieć powołaną Radę z ludzi otwartych i łączących innych w społecznym działaniu.

  Odpowiedz

 6. Phoenix
  6 sierpnia 2021 @ 10:48

  Te wybory to jedna wielka farsa. Osoby, które zasiadają w takowej radzie startują ciągle o reelekcję tylko po to by nic nie robić. Przykład z Czerniewic. Ostatnie wybory. Każdy kandydat miał 1,5 minuty by się wypowiedzieć i co? Powiedział ktoś coś sensownego? Wskazał co chce robić w tej radzie? Nie, nic z tych rzeczy. Większości wypowiedź nie zajmowała nawet 1/3 tego czasu. Mówili o tym ile mają kotów, synów i dziękowali proboszczowi. Najlepszy był gość, który wyszedł i powiedział „jestem w radzie 20 lat, znacie mnie i koniec. Najwyraźniej wyszedł z założenia, że na osiedle nikt nowy od 20 lat się nie wprowadził.
  Rozumiem, że RO nie mają budżetów czy jakiś większych uprawnień, ale lobbować mogą i może warto byłoby wyjść i powiedzieć „będę zabiegał o to”, „będę zabiegał o tamto”, a nie chwalić się rodziną czy wiarą w księdza.

  Odpowiedz

  • Marcin
   6 sierpnia 2021 @ 17:52

   Z chęcią pogadam z Tobą na dany temat.
   Może czas zmienić Radę Okręgu Czerniewice.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *