Licealiści z Torunia walczą o finał ogólnopolskiego konkursu naukowego. Potrzebują głosów internautów

Licealiści z Torunia opracowali prototyp urządzenia, które może znacząco poprawić poziom diagnostyki zmian skórnych. Na razie jeszcze rozwijają swój projekt, a pomóc im może w tym awans do finału Konkursu Explory. Do tego jednak potrzebują wsparcia w internetowym głosowaniu.

Oliwia, Wiktoria i Bogdan byli bohaterami jednego z naszych niedawnych materiałów. Na co dzień uczą się w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu, a po szkole pracują nad autorskim urządzeniem, które w połączeniu z aplikacją mobilną będzie diagnozować choroby objawiające się zmianami skórnymi. Wspomniany materiał, w którym opowiedzieli nam o swojej pracy dostępny jest tutaj.

Teraz przed młodymi wynalazcami pojawiła się kolejna szansa – udział w finale Konkursu Explory. Dzięki niemu mogą postawić kolejne kroki w rozwoju swojego projektu.

– Konkurs daje Młodym Talentom szansę na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych – czytamy na stronie internetowej konkursu.

Finał obecnej edycji Konkursu odbędzie się w październiku. Oliwia, Wiktoria i Bogdan mają szansę na zakwalifikowanie się do niego poprzez internetowe głosowanie. Głosy w plebiscycie oddawać można od wczoraj (13 czerwca) do najbliższego poniedziałku (20 czerwca) do końca dnia. Głosy na toruńskich licealistów można oddawać tutaj.

– Będziemy potrzebowali wsparcia internautów, aby dostać się do finału Konkursu Explory. To na pewno dałoby nam wiele kolejnych możliwości – mówi nam Oliwia Raniszewska.