Nowa filia Miejskiej Przychodni Specjalistycznej otwarta [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy osiedla Jar od teraz będą mogli korzystać z usług nowej filii Miejskiej Przychodni Specjalistycznej. Dziś uroczyście otwarto nową placówkę. To trzecia filia Miejskiej Przychodni Specjalistycznej w Toruniu.

Nowa filia MPS mieści się przy ul. Watzenrodego 12a. Dziś odbyło się jej oficjalne otwarcie, na którym oprócz dyrektorki placówki Lidii Jaskulskiej-Grzechowiak pojawił się także m.in. prezydent Michał Zaleski. Warto dodać, że przychodnia lokal zakupiła za własne pieniądze.

– Chcielibyśmy, żeby pacjenci byli zadowoleni z naszych usług i żeby służyły wszystkim mieszkańcom Torunia, nie tylko Jaru. Wrzosy są bardzo blisko, ale również pacjenci z innych osiedli są tu mile widziani. Zapraszamy wszystkich – mówiła dyrektorka Miejskiej Przychodni Specjalistycznej Lidia Jaskulska-Grzechowiak.

W filii mieścił się będzie punkt pobrań, dzięki któremu będzie można zrobić testy w kierunku Covid-19. Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-12:00 i w soboty w godz. 7:00-10:00. Poza możliwością wykonania testów, będzie tam możliwe również uzyskanie pomocy chirurga, a docelowo także lekarza POZ.

– Miejska Przychodnia Specjalistyczna reaguje na zapotrzebowanie, jeżeli chodzi o usługi zdrowotne. Przypomnę, iż jako jedna z pierwszych włączyła się w pobrania prób w okresie Covidu, a następnie w szczepienia, prowadzone zresztą do tej pory. Szuka także możliwości trafienia do miejsca zamieszkania swoich pacjentek i pacjentów. Tutaj, na osiedlu Niepodległości, także zaczyna działanie poprzez punkt pobrań materiału do badań. Warto podkreślić, iż ta inwestycja była możliwa dzięki własnym środkom Miejskiej Przychodni Specjalistycznej, wynikających także z osiągania nadwyżki przychodów nad kosztami bieżącej działalności – mówił prezydent Michał Zaleski.

Miejska Przychodnia Specjalistyczna poza nową filią na osiedlu Jar ma jeszcze dwie filie – przy ul. Łyskowskiego i przy ul. Smoczej.