Żegnali Zbigniewa Fiderewicza. „Pozostaniesz oddanym przyjacielem”
Zbigniew Fiderewicz, dotychczasowy zastępca prezydenta Torunia, po 34 latach rozstał się z Urzędem Miasta Torunia. Powodem decyzji o rezygnacji ze stanowiska był stan zdrowia i zbliżająca się, poważna operacja. „Chciałbym – na swoim przykładzie – zaapelować do młodych ludzi, żeby przy okazji badań profilaktycznych sprawdzali wskaźnik PSA”, mówił wczoraj Zbigniew Fiderewicz.
Przypominamy, że informacja o rezygnacji przez Zbigniewa Fiderewicza z funkcji pierwszego zastępcy prezydenta Torunia pojawiła się tydzień temu.
Wczoraj w Urzędzie Miasta Torunia zorganizowano oficjalne pożegnanie wieloletniego współpracownika. Zbigniew Fiderewicz rozpoczął pracę w urzędzie w 1987 r., kiedy to został kierownikiem i naczelnikiem Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej. W 2002 r. objął funkcję wiceprezydenta i pełnił ją do dnia dzisiejszego. Umowa, rozwiązana za porozumieniem stron, wygasa 24 lutego.
– Dziękuję Ci za lata Twojej oddanej służby dla miasta i jego mieszkańców. Zawsze mogłem liczyć na Twoją lojalność, fachową wiedzę, doświadczenie i niezawodność w najtrudniejszych sytuacjach. Żegnamy Cię jako bliskiego i sumiennego współpracownika i kolegę, ale nie tracimy wiernego i oddanego przyjaciela, którym zawsze dla nas pozostaniesz – mówił na wczorajszym pożegnaniu prezydent Michał Zaleski.
Zbigniew Fiderewicz współuczestniczył w realizacji największych inwestycji w historii miasta, m.in. powstaniu CSW czy Jordanek, budowie mostu gen. Zawackiej czy rewitalizacji zabytków i terenów zielonych. Dotychczasowy zastępca był odpowiedzialny także za rozbudowę Specjalistycznego Szpitala Miejskiego, modernizację Tor-Toru i Stadionu Miejskiego czy powstanie hali Arena Toruń i stadionu żużlowego im. M. Rosego.
Powodem decyzji o rezygnacji ze stanowiska był stan zdrowia. Wiceprezydent w 2020 r. przeszedł zawał, a rok później wykryto u niego nowotwór. Za kilka dni Zbigniew Fiderewicz przejdzie poważną operację.
– Chciałbym – na swoim przykładzie – zaapelować do młodych ludzi, żeby przy okazji badań profilaktycznych sprawdzali wskaźnik PSA. Naprawdę choroba nowotworowa jest chorobą cywilizacyjną, a jej wczesne wykrycie gwarantuje wyleczenie – podkreślał wczoraj Zbigniew Fiderewicz.
Zbigniew Fiderewicz nie wyklucza w przyszłości podjęcia ponownej współpracy z magistratem.