Czy w Wielkim Rychnowie powstanie kącik doświadczania świata? Trwa głosowanie internetowe

Jeszcze do jutra można głosować w ramach konkursu “Projektanci edukacji” na pomysły, które mają otrzymać granty. Jednym ze zgłoszonych projektów jest kącik doświadczania świata, który miałby powstać w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie.

Kącik ten służyłby zarówno aktywizacji różnych zmysłów, jak i relaksacji oraz odprężeniu. Dzięki niemu uczniowie mogliby pobudzić swoją wyobraźnię i kreatywność, niwelować lęki, a także poprawić koncentrację. Plan zakłada, że powstałby on w części łącznika szkolnego.

Planujemy stworzyć w pierwszej kolejności przyjemny kącik do odpoczynku od hałasów przerw szkolnych – stwierdzają pomysłodawcy. – Pomalować ściany w przyjaznym kolorze, przeznaczyć kilka kanap do odpoczynku dla dzieci, stworzyć ścieżkę polisensoryczną składającą się z kamieni o różnych fakturach.

Następnie zakupiono by dodatkowe wyposażenie, jak projektor z dźwiękiem oceanu, czy też świetlistą podłogę interaktywną.

Aby oddać swój głos, należy wejść na stronę projektu i wybrać opcję “zagłosuj na ten projekt”. Potem trzeba podać swój adres mailowy oraz podstawowe dane osobowe, zaś w zakładce “Kim jesteś?” zaznaczyć opcję “Przyjaciel projektu”. Potwierdzenie głosu otrzymamy na maila. Głosowanie trwa do 9 grudnia. Ogłoszenie wyników tego etapu nastąpi 12 stycznia.