Wiadukt na Łódzkiej przed ciężką próbą. Jego budowa jest już na finiszu [FOTO]

Box2 Wiadomości
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Coraz bliżej do końca prac przy południowym wiadukcie na linią kolejową na ul. Łódzkiej. Wkrótce odbędą się próby obciążeniowe konstrukcji. Jeśli będą pozytywne, zostanie udostępniona dla ruchu.

Na ul. Łódzkiej realizowane są już ostatnie prace związane z przebudową na odcinku od ul. Lipnowskiej do Zdrojowej. Na jezdni południowej, która jest wyłączona z ruchu, układana jest nawierzchnia.

– Dobiegają końca prace na wiadukcie, który niebawem zostanie poddany poważnemu sprawdzianowi. Zanim zostanie udostępniony do ruchu, będzie musiał bowiem przejść pozytywnie próby obciążeniowe – wyjaśnia Krzysztof Futro, kierownik budowy z firmy PBDI, która jest wykonawcą tej inwestycji.

Oprócz tego urządzane są tereny zieleni wzdłuż przebudowywanego odcinka. Trwają też roboty wykończeniowe.

Utrudnienia? W związku z pracami na południowej jezdni występuje zwężenie jezdni do jednego pasa ruchu tuż przez rondem Pileckiego (na zbiegu Łódzkiej i trasy wschodniej). Kierowcy jadący w kierunku Łodzi nie mogą korzystać z bajpasu – muszą przejechać przez rondo.

Prace na ul. Łódzkiej potrwają do końca maja.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *