Wiadukt na Łódzkiej wychodzi już z ziemi

Box2 Wiadomości
Fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

550 m sześc. – tyle betonu wykonawca wyleje podczas budowy fundamentu południowego wiaduktu na ul. Łódzkiej. W tej chwili trwają prace zbrojarskie.

W tej chwili na budowie ul. Łódzkiej pracują zbrojarze i ekipy wykonujące wiadukt nad torami kolejowymi. Wbito już 22 pale pod przyszłą konstrukcję obiektu.

– Obecnie trwają roboty zbrojarskie związane z wykonaniem fundamentu pod przyszły obiekt – mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – W sumie wykonawca wyleje około 550 m sześc. betonu.

Równolegle rozpoczął się montaż elementów systemu ITS. Będą to tablice informacji pasażerskiej oraz o warunkach atmosferycznych. Przebudowa ul. Łódzkiej objęła odcinek od ul. Lipnowskiej do Zdrojowej.

Praktycznie poza południowym wiaduktem pozostałe części tego zadania są już realizowane. Kierowcy korzystają już z północnej estakady nad torami kolejowymi. Gotowe jest też rondo na wysokości ul. Włocławskiej.

Według pierwotnych planów przebudowa ul. Łódzkiej miała zakończyć się w październiku 2018 r. Prace zakończą się jednak być może dopiero na początku 2019 r. Dlaczego? Po rozbiórce starego wiaduktu po stronie południowej okazało się, że część jego fundamentów znajduje się pod torami kolejowymi. Trzeba było przeprojektować konstrukcję estakady i posadowić ją poza starymi starymi fundamentami.

Przebudowa ul. Łódzkiej pochłonie prawie 22 mln zł. 16,5 mln zł z tej kwoty to unijne dofinansowanie.

Wbili 22 pale pod nowy wiadukt na ul. Łódzkiej

 

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *