Wicekurator do wymiany za wpisy na Facebooku? Tego chce Nowa Lewica

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Dymisji lub odwołania kujawsko-pomorskiej wicekurator oświaty Marii Mazurkiewicz żądają politycy Nowej Lewicy i działacze Młodej Lewicy. Powodem mają być wpisy w mediach społecznościowych, między innymi komentarz do słów Janiny Ochojskiej na temat przyjmowania przez Polskę uchodźców z Ukrainy. Wicekurator napisała wtedy: “Cieszę się, że mnie chemia nie wypaliła mózgu tak jak Ochojskiej”.

O złożeniu wniosku poinformowała na konferencji prasowej, zorganizowanej przed budynkiem delegatury Kuratorium Oświaty w Toruniu, posłanka Nowej Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus:

REKLAMA

Słowa pani wicekurator są naprawdę chamskie i pozbawione człowieczeństwa. Są tak obrazoburcze i złe, że brak słów na ich komentowanie. Odwoływanie się do czyjejś choroby i robienie z niej jakiegoś znaku protestu jest nieuczciwe. Proszę panią o to, by przeprosiła. Janina Ochojska jest ikoną osób, które pomagają. Atakowanie jej za to, że ma własne zdanie o tym, jak powinno się pomagać, jest nieludzkie.

Głos zabrali także działacze Młodej Lewicy, wskazując na inne aspekty działalności wicekurator.

Rolą wicekuratorki jest pomoc osobom homoseksualnym. Osoby z mniejszych szkół, mniejszych miast muszą się ukrywać i dbać o to, by nikt nie dowiedział się o ich prawdziwej naturze. Wicekuratorka oświaty powinna stać na straży dobrostanu młodzieży i tego, aby osoby w szkołach czuły się bezpieczne. Natomiast pani Mazurkiewicz atakuje “tęczowe piątki” – inicjatywę, dzięki której osoby homoseksualne czują się w szkole jak w domu i mają bezpieczną przestrzeń do wyrażania siebie. Nazywa “tęczowe piątki” promocją homoseksualizmu. Jako Młoda Lewica stanowczo sprzeciwiamy się tym, jakie poglądy głosi Maria Mazurkiewicz, żądamy jej dymisji lub odwołania, za to że jest osobą głoszącą skrajnie prawicową i kościelną propagandę – powiedział Mateusz Orzechowski.

Inny z działaczy obecny na konferencji, Mateusz Jasiak, stwierdził że wicekurator, wykonując zawód zaufania publicznego, powinna być wzorem, dlatego nie może atakować mniejszości czy osób chcących pomagać Ukraińcom.

Pani Mazurkiewicz ma prawo do swojego zdania, ale nie może to być hejt. Wielka szkoda, że dała się ona poznać z tej złej strony, że Strajk Kobiet porównuje do organizowania karuzeli mającej odwrócić uwagę od cierpienia Żydów w gettcie. Uważam, że swoim zachowaniem wicekurator przyczyna się do budowania obrazu polskiej oświaty jako skrajnie zideologizowanej, przesiąkniętej bardzo konserwatywnym spojrzeniem na świat – dodał Jasiak.

Wniosek o odwołanie wicekurator został już wysłany do kuratora oświaty w Bydgoszczy. Jak mówiła posłanka Scheuring-Wielgus, nie wysyłano go do ministra edukacji i nauki, gdyż nie miałoby to sensu w sytuacji, gdy minister Czarnek broni innej kontrowersyjnej kurator z Małopolski, Barbary Nowak.

W sprawie wpisów internetowych wicekurator Mazurkiewicz interweniowali także radni Koalicji Obywatelskiej.

Tagged

4 thoughts on “Wicekurator do wymiany za wpisy na Facebooku? Tego chce Nowa Lewica

 1. kiedy ta “Lewica” weźmie się do uczciwej Pracy ???
  Antykultura (tęczowy marksizm) temat: “Kto ma pracować, kto ma produkować potrzebne dobra”
  pomija

 2. ZBRODNIARKA- scheuring-
  przeciwko narodowi polskiemu!!
  scheuring-
  współorganizatorka zabijania dzieci.
  Ochojska?
  Ta kombinatorka?
  A jej pomoc w nielegalnym przerzucie kobiet i dzieci?
  Współpraca z Łukaszenką?

 3. ZBRODNIARKA-
  scheuring- wielgus, odpowiada za śmierć
  większej ilości dzieci, niż armia rosyjska w Ukrainie!
  Bądź przeklęta!
  A ci dwaj twoi uczniowie?
  Wstrętne…

 4. Mateuszek nr.1
  kłamie już na początku tekstu.
  We wszystkich trzech wypowiedziach tych osób, jest poświadczenie nieprawdy.
  Wszystkie trzy teksty napisała im jedna osoba.
  A wy, Mateuszki dwa- nie brzydzicie się kolegów, rodziców waszego ”obcowania intelektualnego” z nią, we troje, bez świadków,
  w różnych pomieszczeniach?
  Chłopcy, za tak małe pieniążki od niej?!
  Wiadomo o co chodzi.
  A fuuj…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.