Więcej przystanków “na żądanie”. Czy to dobre rozwiązanie?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Od dziś mamy w Toruniu więcej przystanków “na żądanie”. Chodzi o postoje na Wrzosach i przy ul. Fortecznej. Czy to dobry pomysł?

Kolejne przystanki MZK zmieniły swój status. Od poniedziałku (25 marca) autobusy będą się zatrzymywać “na żądanie” na kilku postojach na Wrzosach, a także przy ul. Fortecznej:

  • Brzoskwiniowa (ul. Zbożowa, przystanek linii 27 i 03),
  • Czeremchowa (ul. Zbożowa, przystanek linii 27 i 03),
  • Słoneczna (ul. Ugory, przystanki linii 27 i 03),
  • Fort V (ul. Forteczna, przystanki linii 24),
  • Forteczna (ul. Forteczna, przystanki linii 24),
  • Rybińskiego (ul. Forteczna, przystanki linii 24).

– Wprowadzenie przystanków na żądanie ma celu wyeliminowanie niepotrzebnego zatrzymywania się na przystankach, z których nie zawsze korzystają pasażerowie – tłumaczy Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. – Tym samym unika się zbędnego hamowania i ruszania autobusów, co wpływa na skrócenie czasu podróży komunikacją miejską.

Pasażer zamierzający wysiąść na przystanku „na żądanie” powinien o tym uprzedzić poprzez naciśnięcie przycisku „STOP” lub słownie poinformować kierującego pojazdem, a osoba zamierzająca wsiąść na takim przystanku musi zasygnalizować zamiar w widoczny dla kierującego pojazdem sposób, dając znak podniesioną ręką.

“Wskazane czynności winny być dokonane z odpowiednim wyprzedzeniem, w sposób umożliwiający bezpieczne zatrzymanie pojazdu na przystanku” – informuje miejski przewoźnik.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Więcej przystanków “na żądanie”. Czy to dobre rozwiązanie?

  1. Głupota, jeśli na przystanku stoi ktokolwiek autobus powinien się zatrzymać, co jeśli na przystanku stoi osoba, która nie widzi numeru autobusu lub w ogóle go nie widzi. Chory temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *