Więcej za wodę i ścieki. W Toruniu wzrosną opłaty

Box2 Wiadomości
fot. ilustracyjne/Pixabay

W Toruniu już od jutra (27 kwietnia) obowiązywać będą nowe stawki opłat za wodę i ścieki. W najbliższych latach mają nas jednak czekać kolejne podwyżki. Wody Polskie ustaliły już taryfę na kolejne 3 lata.

Zgodnie z nowymi stawkami, od jutra za metr sześcienny wody i ścieków zapłacimy o 3,7 proc. więcej, niż dotychczas, czyli 9,22 zł zamiast 8,89 zł. To jednak nie koniec. Za rok stawka na zostać podniesiona do 9,40 zł, a za dwa lata 9,74 zł. Cena obejmuje zarówno wodę, jak i ścieki.

Za samą wodę w Toruniu do tej pory płaciliśmy 3,73 zł/m³. Od jutra będzie to już 3,91 zł/m³, za rok 3,95 zł/m³, a za dwa lata – 4 zł/m³. Koszt ścieków dotychczas wynosił 5,16 zł/m³. Od 27 kwietnia będzie to już 5,31 zł/m³, w przyszłym roku 5,45 zł/m³, a za dwa lata 5,72 zł/m³.

Nieco lepsze wiadomości dla korzystających z opłaty abonamentowej. O jutra jej wysokość spadnie z 5,18 zł do 5,10 zł. Jednak już za rok zaplanowano podwyżkę do 5,16 zł, a za dwa lata do 5,26 zł.

– Nowa taryfa została opublikowana przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Gmina Miasta Toruń zobowiązana jest do podporządkowania się tej decyzji – mówi Skarbnik Miasta Torunia Magdalena Flisykowska-Kacprowicz.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *