Wieczory wyborcze w Toruniu. Girzyński i Lenz komentują wyniki [ZDJĘCIA]

Box1 Fotogalerie Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Wyniki exit poll przygotowane przez IPSOS dla stacji telewizyjnych wskazują, że I turę wygrał Andrzej Duda z wynikiem 41,8%. Do drugiej tury przechodzi Rafał Trzaskowski (30,4%).

Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia (13,3%). Dalej Krzysztof Bosak (7,4%), Robert Biedroń (2,9%), Władysław Kosiniak-Kamysz (2,6%). Pozostali kandydaci osiągnęli poniżej 1%.

REKLAMA

Sympatycy urzędującego prezydenta spotkali się na barce nad Wisłą.

Prezydent zdobył bardzo wiele głosów. Biorąc pod uwagę różnicę we frekwencji, to jest prawie tyle, ile zdobył, wygrywając wybory 5 lat temu – mówi poseł Zbigniew Girzyński. – Jest jednak jeszcze sporo do zrobienia. Brakuje tych 8%, które trzeba pozyskać od tych, których głosowali na kogoś innego lub w ogóle nie brali udziału w wyborach.

Koalicja Obywatelska wieczór wyborczy spędziła w biurze przy Żeglarskiej.

Nie mamy jeszcze wyników zagranicznych, więc pewnie będzie korekta exit poll. Andrzej Duda ma o co się martwić, a Rafał Trzaskowski ma o co walczyć. Te najbliższe dwa tygodnie na pewno zostaną zapamiętane na lata, bo to będzie bardzo intensywna kampania. Kandydaci przyspieszają, bo obaj będę już w poniedziałek w kujawsko-pomorskim – komentuje poseł Tomasz Lenz.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *