Wielka hala na cichym osiedlu? Stowarzyszenie Stawki zaprasza na spotkanie

Box2 Polecamy Wiadomości
Fot. FB Stowarzyszenie Stawki.

Kilka dni temu Stowarzyszenie Stawki poinformowało o tym, że na zacisznej części osiedla przy Starej Drodze ma powstać wielka hala magazynowa z podjazdem na trzy tiry. Sąsiedzi obawiają się o koniec ciszy i spokoju w okolicy. Już 27 marca odbędzie się spotkanie w tej sprawie.

Dziś to miejsce to dość zielona okolica na zapleczu Fortu XIV, w okolicy cmentarza przy ulicy Włocławskiej. Na południe od tego miejsca rozpościera się już osiedle domków jednorodzinnych. Co najbardziej martwi sąsiadów?

-Zgodnie z projektem przewiduje się znaczny ruch dobowy mający obsługiwać halę magazynową tj. 10 samochodów ciężarowych do 7,5 t oraz 6 samochodów ciężarowych z naczepami powyżej 7,5 t, a także ruch samochodów zaplecza pracowniczego w ilości 5 pojazdów osobowych – czytamy na stronie Stowarzyszenia. – Inwestycja wymaga również pracy wózków widłowych, które mają wytwarzać nawet 80 dB co wyraźnie przekracza przyjęte normy hałasu. Innymi źródłami hałasu będzie załadunek i wyładunek skrzyniopalet z wyrobami z aluminium oraz form i rol aluminiowych. Na istotną uwagę zasługuje fakt wydania decyzji przez Miejski Zarząd Dróg w Toruniu zezwalającej na dojazd samochodów ciężarowych do hali magazynowej trasą Stawki Południowe – Kukułki, czyli wzdłuż zabudowy domów jednorodzinnych.

Martwią się nie tylko sąsiedzi domów, które już tu stoją, ale i tych, którzy właśnie się przeprowadzili lub planują budowę.

Przyjechałyśmy ze Śląska z miasta Rybnika (znanego jako najbardziej zanieczyszczone pod względem powietrza miasto w Europie) do Torunia z myślą o poprawie jakości naszego życia – pisze jedna z komentujących sprawę sąsiadek. -Szukałyśmy długo działki w cichej i spokojnej okolicy z czystym powietrzem. Było to dla nas priorytetem. Działka w dzielnicy Stawki w Toruniu wydawała się odpowiednim wyborem do zamieszkania.Niestety w niedługim czasie po naszej przeprowadzce do Torunia dowiedziałyśmy się o planowanej inwestycji. Początkowo byłyśmy świadkami karczowania drzew na działce inwestycyjnej, wytyczania geodezyjnego i podłączania gazu. Pytając się każdego co powstanie na działce słyszałyśmy o podziale działki na działki budowlane, chociaż w rękach trzymali projekt inwestycji. W urzędach również otrzymywałam nieprawdziwe i zbywające odpowiedzi…


Spotkanie odbędzie się 27 marca o godzinie 18.00 w Zajeździe Stawki przy ul. Andersa 8-10.

Tagged

1 thought on “Wielka hala na cichym osiedlu? Stowarzyszenie Stawki zaprasza na spotkanie

 1. Osiedle staje się coraz mniej ciche niestety. Naprawdę szkoda.
  Jest także problem na ulicy Andersa , od skrzyżowania Andersa i Łódzkiej w kierunku Poznańskiej.
  Zwiększono limit prędkości na ulicy Andersa z 50 km/godz. do 70 km/godz.
  To spowodowało wzrost hałasu, hałasują samochody osobowe oraz ciężarowe
  Przy Andersa jest budowany nowy żłobek, ten hałas nie będzie dobry dla dzieci

  Warto by było ograniczyć prędkość na Andersa do 50 km/godz. , a przy samym żłobku do 40 km/ godz.
  to zmniejszyło by ten hałas komunikacyjny
  Jeżeli na odcinku od zajazdu Stawki do ulicy Kniaziewicza udało by się postawić ekrany akustyczne, ale takie wizualnie miłe dla oka, to by naprawdę pomogło temu cichemu kiedyś osiedlu ….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *