Wielkanocne paczki dla stulatków z województwa. Co otrzymali?

Wiadomości Województwo box
Świąteczne podarunki dla nestorów, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Urząd Marszałkowski w Toruniu przygotował świąteczne upominki dla najstarszych mieszkańców regionu. Wykonane ręcznie pierniki, zajączki, słoiki z tradycyjnym chrzanowym przysmakiem i kartki ze świątecznymi życzeniami jeszcze przed świętami trafiły do stulatków z regionu.

– Obchodzimy tegoroczne święta Wielkiejnocy w czasie, kiedy nasze serca przepełniają troska o zdrowie i życie najbliższych, bojaźń o przyszłość. Myślą i modlitwą jesteśmy z bliskimi, rodziną oraz tymi, którzy z poświęceniem troszczą się o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Życzmy sobie nawzajem, abyśmy, tworząc wspólnotę solidarności, dostrzegli w Zmartwychwstaniu prawdę i sens miłości, cierpienia i ofiary. Niech ta wiara będzie dla nas źródłem nadziei i radości. Alleluja!  – przekazują w życzeniach marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

Osoby kończące setny rok życia uhonorowywane są marszałkowskim medalem Unitas Durat. Przed świętami natomiast, rozsyłane są do nich paczki z upominkami. Ich rozwożenie rozpoczęło się w poniedziałek 29 marca. Z uwagi na pandemię, konieczne było zachowanie przy tym zasad sanitarnego reżimu.

Nie tylko stulatkowie mogli jednak liczyć na tego rodzaju wsparcie. Urząd Marszałkowski paczki rozwoził także osobom, które na co dzień są samotne bądź potrzebują pomocy, zwłaszcza w trudnym czasie pandemii.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *