Wielki Mistrz wróci na toruński zamek w sobotę. Przeniesiemy się do 1410 r.

Box2 Kultura Wiadomości
fot, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki

W najbliższą sobotę (18 maja) o godz. 21 Teatr Historyczny w ruinach zamku krzyżackiego zaprezentuje spektakl “Powrót Wielkiego Mistrza”. Przeniesiemy się do średniowiecznego Torunia.

Przedstawienie „Powrót Wielkiego Mistrza” oparte na źródłach historycznych przeniesie widza do średniowiecznego Torunia. Zobaczymy wydarzenia, które rozegrały się w okresie tzw. wielkiej wojny pomiędzy sierpniem a grudniem 1410 r.

REKLAMA

Spektakl rozpocznie się ucieczką z zamku krzyżackiego braci zakonnych i opanowaniem warowni przez wojska Jagiełły. Od tego momentu zamek toruński stanie się areną zmagań dwóch wywiadów krzyżackiego i polskiego. Rycerze Jagiełły i krzyżaccy bracia stoczą ze sobą cichą, niezauważalną dla nikogo, wojnę o dominację. W widowisku nie zabraknie zaskakujących intryg, dziwnych nieprzewidywalnych zwrotów akcji, pojedynków rycerskich czy tajemniczych zabójstw. Przedstawienie zakończy się okrutną śmiercią pana zamku toruńskiego… – czytamy w zaproszeniu na to wydarzenie.

Spektakl zostanie odegrany w scenerii ruin zamku krzyżackiego przez profesjonalną grupę teatralną znaną w Polsce. Widzowie zostaną wprowadzeni w nastrój średniowiecznej epoki za pomocą aranżacji bazującej na świetle pochodni, kaganków i świec. Nie zabraknie efektów specjalnych. Scenariusz spektaklu przygotował Piotr Pietrucki.

Spektakl “Powrót Wielkiego Mistrza” rozpocznie się o godz. 21. Organizuje go Centrum Kultury Zamek Krzyżacki. Wstęp 10 zł.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Wielki Mistrz wróci na toruński zamek w sobotę. Przeniesiemy się do 1410 r.

  1. Już to widze,dzielni Polacy na których napadl podstępny Zakon Krzyzacki,z poswieceniem zabili niemieckiego okupanta.Jak u Sienkiewicza.Brakuje tylko by spod białych plaszczy wystawaly mundury SS czy nagie miecze.Bedzie tez pewnie podtekst seksualny jak to mnjich-rycerz zakochal się w corce polskiego kupca i sila ja zniewolil.Za co został ukarany przez powstanie ludności polskiej miasta.Cud-miod i malina.Malina szczególnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *