Wielki sukces toruńskich licealistów na Węgrzech

Box2 Wiadomości
Fot. Mateuszgdynia / wikimedia

Uczniowie Liceum Akademickiego zostali wicemistrzami Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej, która odbywała się w ubiegłym tygodniu w Szegdzie na Węgrzech. Troje z czterech reprezentantów Polski to uczniowie toruńskiej szkoły.

Srebrne medale odebrali: Grzegorz Procyk, Jakub Kwiatkowski oraz Mikołaj Skiba. Na drugim miejscu uplasowali się bowiem uczniowie, którzy w klasyfikacji końcowej zajęli miejsca 32-86.

Grzegorz Procyk zajął 49 miejsce uzyskując łącznie 117,87 punktów. Jakub Kwiatkowski zdobył 115,84 punktów i uplasował się na 59 miejscu. Na 65 miejscu znalazł się Mikołaj Skiba, który w klasyfikacji końcowej uzyskał 114,21 punktów.

Opiekunem naukowym olimpijczyków jest Pani Bożena Kmiecik.

Międzynarodowa Olimpiada Biologiczna (IBO) kierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jej historia sięga lat 1985-1989, kiedy w rywalizacji biologicznej brali udział uczniowie z Polski i Czechosłowacji. Pozytywne doświadczenia z międzynarodowych olimpiad w innych dziedzinach nauk przyrodniczych i matematyki zrodziły pomysł na stworzenie Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej. Na prośbę UNESCO inicjatywę w jej stworzeniu przejęła Czechosłowacja. Sześć krajów (Belgia, Bułgaria, Czechosłowacja, NRD, Polska i Związek Radziecki) w 1989 roku rozpoczęło tradycję IBO, która okazała się wielkim sukcesem. Od tego czasu do konkursu zaczęli zgłaszać się uczniowie z całego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *