Wielkie otwarcie CORT-u! Zobaczcie zdjęcia

Box2 Wiadomości
Fot. Hubert Smolarek

Od dziś w Ratuszu Staromiejskim funkcjonuje Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego. Zlokalizowane jest we wschodnim skrzydle ratusza. Wejście znajduje się zaś na dziedzińcu.

CORT to nowy projekt Muzeum Okręgowego w Toruniu. W środku będzie można nabyć bilety do wszystkich oddziałów muzeum, książki oraz pamiątki związane z grodem Kopernika. Jak wygląda wnętrze?

Na prawo od wejścia została wydzielona przestrzeń księgarni tematycznej z albumami i innymi wydawnictwami muzealnymi. Naprzeciwko wejścia do lokalu, w świetle przeszklenia dającego wgląd w ekspozycję sztuki średniowiecznej, umieszczony został ekran dotykowy pełniący funkcję samoobsługowego punktu informacyjnego online.

Pomiędzy wejściem a kasą biletową powstała przestrzeń przechodnia, zagospodarowana jako strefa pamiątek i drobnych gadżetów promujących miasto i muzeum. Po lewej stronie od wejścia znajduje się kasa, za którą ulokowane zostały dwa duże ekrany ledowe z bieżącymi informacjami o wystawach stałych i czasowych.

Po otwarciu Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego dwie dotychczasowe kasy muzeum w Ratuszu Staromiejskim zostaną zlikwidowane.

Całkowity koszt adaptacji pomieszczeń wyniósł prawie 225 tys. zł. Dofinansowanie ze środków unii europejskiej – 1oo tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *