Wielkie zmiany w kinoteatrze Grunwald. Pochłoną aż 26,3 mln zł

Box2 Kultura Wiadomości
materiały Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego

26,3 mln zł – tyle pochłonie przebudowa kinoteatru Grunwald na użytek Teatru Muzycznego. Instytucja po wielu miesiącach od otwarcia ofert w końcu rozstrzygnęła przetarg na to zadanie.

Według pierwotnych planów Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny na adaptację na swój użytek dawnego kinoteatru Grunwald przy zbiegu ul. Warszawskiej i Woli Zamkowej miał wydać 21 mln zł. W przetargach padały jednak zbyt wysokie oferty. W ostatnim, wiosennym najtańsza propozycja opiewała na 23,4 mln, a najdroższa – 26,7 mln zł.

REKLAMA

Decyzja o rozstrzygnięciu tego przetargu została odłożona na kilka miesięcy – do momentu zagwarantowania pieniędzy na tę inwestycję. I fundusze właśnie udało się znaleźć. Dzięki renegocjacji Regionalnego Programu Operacyjnego samorząd województwa przekaże na tę inwestycję europejskie pieniądze.

Teatr Muzyczny już rozstrzygnął przetarg. Jego zwycięzcą zostało konsorcjum grudziądzkich firm JPD, Zakład Budowlany Krupiński i Clima Komfort. Zaproponowały one realizację zadania za 26,3 mln zł.

– Impresaryjny Teatr Muzyczny, okrzepła już samorządowa instytucja kultury, zyska obiekt na miarę, idealny dla kontynuowania jej artystycznych zamierzeń – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

– Będziemy mogli pokazać nasze muzyczne realizacje widzom w regionie, a także wypłynąć na szerokie wody i zaprezentować się publiczności w innych ośrodkach w Polsce. Cieszę się, że ten budynek zyska nowe życie – uzupełnia dyrektor Muzycznego Anna Wołek.

Budynek przy ul. Warszawskiej ma pomieścić dużą scenę Teatru Muzycznego. Projekt architektoniczny przewiduje zachowanie modernistyczny charakteru budowli (w planach jest odtworzenie przedwojennej elewacji). Na scenie głównej zostaną zamontowane nowoczesne mechanizmy sceny obrotowej, z zapadnią i obrotowa widownia. Powstanie też zaplecze techniczne i administracyjne instytucji.

Prace w dawnym kinoteatrze Grunwald potrwają ponad 13 miesięcy.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *