Wiemy, co powstanie w budynku po Starym Browarze!

Polecamy Wiadomości
Fot. Wikipedia

Stary Browar w Toruniu w końcu zostanie zagospodarowany. Obiekt, który kupiła spółka Polskie Projekty Inwestycyjne, należąca do Storia Group, zostanie zaadaptowany pod hotel Hilton Garden Inn. Jego otwarcie planowane jest na pierwszą połowę 2021 r.

Docelowo w Starym Browarze powstać ma 120 pokoi. Hotelem zarządzać będzie VHM Hotel Management, jedna ze spółek Satorii.

Podobne plany dla obiektu znajdującego się przy ul. Browarnej 1 tworzone były już wcześniej. W 2006 r. budynek zakupiła spółka Polskie Pierze i Puch biznesmena Krzysztofa Mielewczyka. W jego planach było uruchomienie hotelu Hilton Garden Inn wraz z minibrowarem.

W 2013 r. Mielewczyk zginął w katastrofie swojego helikoptera, a właścicielem spółki została jego żona. Cztery lata później obiekt przy ul. Browarnej odkupiła od niej krakowska spółka Satorii – Polskie Projekty Inwestycyjne. Od miasta zaś przyległą do Starego Browaru kamienicę.

Według planów hotel powstać ma do pierwszej połowy 2021 r. Obecnie spółka stara się o pozwolenie na budowę i adaptację obu budynków.

Tagged