Wiemy, jak będzie nazywał się zieleniec na Jarze

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Głosowanie trwało długo i musiało zostać uzupełnione dogrywką. Zakończyło się w minioną niedzielę. Oddano łącznie ponad 1 tys. głosów, a wczoraj ogłoszono oficjalne wyniki. Zieleniec na Jarze to od tej pory Jarpark.

Teren turystyczno-rekreacyjny na toruńskim osiedlu Jar został oddany mieszkańcom do użytku w maju. Na zieleńcu pojawiły się nie tylko alejki spacerowe, ale też promenada, pomosty, punkt widokowy i trasy rowerowe. Inwestycja pochłonęła łącznie ponad 7.8 mln zł.

Na początku czerwca w mediach społecznościowych pojawiła się ankieta z propozycjami nazw dla zieleńca. Mieszkańcy mogli głosować do końca czerwca. Wśród propozycji nazw pojawiły się m.in. Raj, Park Kapitana, Jarpark, Rodzinna Oaza, Promenada, Sosnowy Park, Jednostka Aktywności Rodzinnych, Jarosław, Park Misia i Kotka oraz Kaczy Staw. W związku z tym, że dwie nazwy cieszyły się wyjątkowo dużą popularnością, zorganizowano dogrywkę w głosowaniu.

Rywalizowały ze sobą Jarpark i Sosnowy Park. Głosowanie zakończyło się w minioną niedzielę, a wczoraj ogłoszono oficjalne wyniki. Ponad 67 proc. głosów oddano na Jarpark. Sosnowy Park zdobył zaledwie 33 proc. głosów.

Mieszkańcy chcą, aby na terenie zieleńca została zainstalowana tablica z wybraną nazwą Jarpark. Tablica zostanie stworzona w formie mozaiki, składającej się m.in. ze zdjęć mieszkańców. Tablica ma zostać umieszczona przy drewnianej konstrukcji na wejściu do parku po wschodniej stronie ul. Watzenrodego. Chodzi o to, aby nazwa została trwale wpisana w krajobraz tego miejsca. W tym celu przygotowano projekt do budżetu obywatelskiego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *