Wiemy już, kiedy odbędą się matury i egzamin ósmoklasisty. Szkoły nadal pozostają zamknięte

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Dariusz Piontkowski, minister edukacji, ogłosił dziś nowe terminy egzaminów ósmoklasisty i egzaminów dojrzałości. Matury rozpoczną się w tym roku 8 czerwca, a egzamin ósmoklasisty wystartuje 16 czerwca. Przedłużono także zamknięcie placówek oświatowych.

Matura rozpocznie się 8 czerwca – jak zawsze – egzaminem pisemnym z języka polskiego. W kolejnych dniach będą przeprowadzane następne egzaminy. Ważna informacja jest jednak taka, że egzaminy pisemne na tegorocznej maturze nie odbędą się ze względów bezpieczeństwa. Dodatkowy termin matury dla osób, które nie będą mogły przystąpić do niego w czerwcu ze względów zdrowotnych, zostanie wyznaczony na początek lipca. Maksymalnie do 11 sierpnia maturzyści poznają wyniki swoich egzaminów, a na początku września zaplanowano terminy poprawkowe. Takie rozwiązanie nie zaburzy procesu kwalifikacji na studia i pozwoli, by rok akademicki zaczął się standardowo 1 października.

Egzaminy ósmoklasisty rozpoczną się 16 czerwca i potrwają trzy dni do 18 czerwca włącznie. Wyniki zostaną podane pod koniec lipca. Z kolei potwierdzenie kwalifikacji zawodowej dla uczniów szkół zawodowych i branżowych zaplanowano w dniach 22 czerwca – 9 lipca, a egzaminy zawodowe potrwają od 17 do 28 sierpnia.

Przedłużono także termin zamknięcia żłobków, przedszkoli, szkół i uczelni wyższych. Wszystkie placówki oświatowe muszą kontynuować kształcenie na odległość do 24 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *