Wiemy już, kto podejmie się rozbudowy mostu im. J. Piłsudskiego

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Rozbudową mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu były  zainteresowane trzy konsorcja. Zaoferowane w przetargu ceny wahały się od prawie 123 mln zł do ponad 145 mln zł. Wybrano najtańszą ofertę.

Miasto zdecydowało się podpisać umowę z konsorcjum firm: INTOP Warszawa Sp. z o.o. (Lider Konsorcjum) i EURO-DARMAL Sp. z o.o.  z Kamiennej Góry (Partner Konsorcjum). Oferenci wycenili swoją usługę na 122.8 mln zł. Była to najtańsza złożona oferta. Rafał Wiewiórki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg zapewnia jednak, że wybrana oferta jest najkorzystniejsza, ponieważ uzyskała największą liczbę punktów. Teraz wybór wykonawcy musi się uprawomocnić. Jeżeli w postępowaniu przetargowym nie będzie odwołań, to miasto będzie mogło podpisać umowę z wybranym konsorcjum.

Na ostateczne rozstrzygnięcie musimy poczekać 10 dni – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD.

Przypominamy, że rozpoczęcie rozbudowy mostu Piłsudskiego planowane jest w II kwartale 2020 roku. W pierwszym etapie prac wyremontowana zostanie m.in. nawierzchnia mostu. Zadanie to będzie poprzedzone ustawieniem przeprawy tymczasowej, zlokalizowanej na przedłużeniu ul. Przybyszewskiego i ul. Zagrodowej. W chwili obecnej trwa budowa dróg dojazdowych do przeprawy tymczasowej. Rozbudowa mostu  potrwa 20 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *