Wiemy, kiedy i gdzie ruszają pierwsze szczepienia na COVID-19 w Toruniu

Box1 Wiadomości
Fot. Pixabay

Pierwsze szczepienia pracowników ochrony zdrowia rozpoczną się od niedzieli 27 grudnia w 72 szpitalach w kraju. Na liście znalazła się także toruńska placówka. Lokalna firma farmaceutyczna Neuca z kolei poinformowała, że pierwsza partia szczepionek trafi do nich 26 grudnia.

Polska Agencja Prasowa podała, że na liście 72 szpitali, w których od 27 grudnia rozpoczną się szczepienia pracowników ochrony zdrowia, znalazł się Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu.

Pierwsze szczepienia będą obejmować pracowników służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych, a w dalszej kolejności pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznych, DPS-ów i MOPR-ów, aptek, hurtowni farmaceutycznych oraz studentów kierunków medycznych. Do szczepień na etapie zero uprawniony będzie także personel niemedyczny szpitali, czyli m.in. pracownicy administracji, ochrony czy dostawcy.

Najpierw będziemy szczepić personel szpitala, w przypadku naszej placówki to jest ponad 2 tys. osób, z których na ten moment zdeklarowało się 70 proc., czyli mamy prawie 1,5 tys. chętnych. Zaczynamy od poniedziałku, jesteśmy w trakcie końcowych przygotowań – informuje dr n. med. Janusz Mielcarek, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

Toruńska firma farmaceutyczna Neuca, jak podaje Radio PiK, poinformowała o przystąpieniu do dystrybucji szczepionek firmy Pfizer przeciwko COVID-19.

Pierwszy transport ma trafić do nas już 26 grudnia. Kolejny w pierwszym lub drugim tygodniu stycznia – poinformowała Radio PiK rzeczniczka firmy Neuca.

Szczepionki specjalnym transportem będą przewożone do szpitali węzłowych, czyli w Toruniu trafią właśnie do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera.

Tagged

2 thoughts on “Wiemy, kiedy i gdzie ruszają pierwsze szczepienia na COVID-19 w Toruniu

  1. …a niech się wy-szczepią, jak Bydło?, w ramach eksperymentu medycznego (genowego). Całe szczęście 78% nadal sam-myślących Polaków, którzy wyłączyli Centralny Telewizor nie chce przyjąć skleconego na szybko specyfiku i być bydłem zaganianym kijem do zagrody, na wy-szczepienie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *