Wiemy, kiedy w Toruniu ruszy nabór w ramach programu Mieszkanie+

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

Od rozpoczęcia budowy mieszkań w ramach programu Mieszkanie+ dzieli nas jeszcze sporo. – Pozostał do wykonania projekt budowlany i wyłonienie generalnego wykonawcy – informuje toruński magistrat.

Na jakim etapie są przygotowania do realizacji programu Mieszkanie+ w Toruniu? Sprawdziliśmy. Miasto przeznaczyło na ten cel dwa grunty – przy ul. Okólnej 12 (30 tys. m kw) i Inowrocławskiej 3 (12,2 tys. m kw.) – na których mają powstać ok. 324 mieszkania.

– Gmina wydzieliła tam odpowiednie działki, opracowała program funkcjonalno-użytkowy i koncepcję programowo-przestrzenną dla tych terenów, pozyskała wszystkie uzgodnienia z gestorami mediów – wylicza Magdalena Stremplewska, rzecznik prasowy prezydenta Torunia. – Zostały zatem wykonane wszystkie działania, jakie wskazał nam Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości. Jednak bank ma swoje procedury, czekamy na dalsze rozstrzygnięcia.

Inwestycją zajmuje się spółka celowa MDR Toruń z siedzibą w Warszawie, powołana przez Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych zarządzany przez BGKN. Zleciła już wykonanie projektu budowlanego. Kolejnym krokiem będzie rozpisanie przetargu i wyłonienie w nim generalnego wykonawcy.

W MDR Toruń miasto reprezentuje Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Kiedy ruszy nabór wniosków na najem mieszkań?

Ma być rozpisany w przyszłym roku. Urzędnicy z magistratu wskazują, że wszystkie procedury, które były po stronie miasta, zostały już dopięte. Teraz wszystko w rękach inwestora.

– Gmina prowadzi rozmowy ze spółką celową i bankiem, mające na celu przyspieszyć poszczególne etapy związane z projektowaniem i budową tych mieszkań – mówi Stremplewska. – Bank zagwarantował, że ma zabezpieczone pieniądze na tę budowę. Gmina miała przygotować stosowne dokumenty oraz przekazać nieruchomości, na których można wybudować mieszkania, co zrobiono niezwłocznie. Teraz pozostał do wykonania projekt budowlany i wyłonienie generalnego wykonawcy.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *