Wiemy, kto będzie modernizował torowiska tramwajowe w Toruniu. Niespodzianki nie było

Wiadomości
Prace na al. św. Jana Pawła II. Fot. Urząd Miasta Toruń

Przetarg na modernizację trzech odcinków torowisk tramwajowych w Toruniu został rozstrzygnięty. Miejski Zakład Komunikacji po raz kolejny zdecydował się podjąć współpracę z firmą Balzola Polska, która obecnie zajmuje się przebudową torowiska na al. św. Jana Pawła II. Nowa inwestycja pochłonie ponad 100 mln zł.

Przypominamy, że przetarg został ogłoszony w marcu, a w czerwcu nastąpiło otwarcie ofert. Wszystkie przewyższyły kwotę, zarezerwowaną na zadanie w budżecie projektu. Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu analizował możliwości finansowe. Potrzebna była odpowiedź na pytanie, czy uda się skorzystać z rezerwy budżetowej?

Ostatecznie zdecydowano się wybrać najtańszą ofertę, opiewającą na nieco ponad 104 mln zł. Złożyła ją znana już mieszkańcom Torunia firma Balzola Polska, która która aktualnie zajmuje się przebudową torowiska tramwajowego w ciągu al. św. Jana Pawła II. Firma zobowiązała się wykonać wszystkie zakładane prace w przeciągu następnych 21 miesięcy. Co konkretnie zakładają plany?

Przede wszystkim modernizację torowiska w ul. Bydgoskiej (od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z ul. Chopina oraz od ul. Reja do ul. Sienkiewicza), modernizację torowiska na trasie linii nr 1 i 5 od pl. Daszyńskiego do ul. Ślaskiego oraz modernizację torowiska na trasie linii nr 2 na odcinku od pl. Niepodległości do ul. Reja (odcinek wzdłuż ul. Kraszewskiego oraz skrzyżowanie ul. Reja i ul. Broniewskiego).

Wszystkie modernizacje torowisk przeprowadzane będą wraz z modernizacją sieci trakcyjnych. W ramach robót powstaną odcinki torowisk zielonych, wyposażone w system podlewania. Pojawią się poza tym nowe tablice informacyjne, sygnalizacja i oświetlenie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *