Wiemy kto zajmie się nadzorem nad przebudową mostu

Box2 Wiadomości
Autor wizualizacji: Pracowania Projektowa FORMAT z Jeleniej Góry

Wyłoniono firmę, która zająć ma się nadzorem nad przebudową mostu im. Józefa Piłsudskiego. Za najkorzystniejszą ofertę uznano tę, złożoną przez firmę OPTEMCONSULT Sp. z o. o.. Jeśli w postępowaniu przetargowym nie będzie odwołań, to właśnie z nią miasto podpisze umowę.

Zainteresowanych objęciem nadzoru nad pracami było 6 firm. Oferowane przez nie ceny wahały się od prawie 500 tys. do ponad 2 mln zł. Najtańsza oferta, złożona przez firmę OPTEMCONSULT Sp. z o. o. opiewała na kwotę 495.837,60 zł.

-Oferta ta jest najkorzystniejsza, uzyskała najwyższą liczbę punktów. Dzisiejszy wybór nie oznacza jednak, że możemy „od ręki” podpisać umowę. Nasz wybór musi się uprawomocnić. Potrzeba na to 10-ciu dni. – wyjaśnia Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD. 

Nadzorca prac będzie musiał dopilnować ich jakości i terminowości. Do jego zadań będzie należało m.in. zachowanie najwyższych standardów, dopilnowanie zgodności z dokumentacją projektową i kontrola kosztów realizacji. Zajmie się także zarządzaniem budowy i rozbiórki mostu tymczasowego.

Kilka dni temu wyłoniony został także wykonawca prac. Miasto podpisało już umowę z konsorcjum firm: INTOP Warszawa Sp. z o.o. (Lider Konsorcjum) i EURO-DARMAL Sp. z o.o. z Kamiennej Góry (Partner Konsorcjum).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *