Wiesław Myśliwski gościem piątkowego spotkania w Dworze Artusa

Kultura
Fot. Dwór Artusa Toruń

W piątek (9 listopada) o godz. 18.30 w Dworze Artusa gościć będzie Wiesław Myśliwski. Spotkanie z dwukrotnym laureatem Nagrody Nike odbędzie się w ramach Artus Festivalu. Wstęp jest bezpłatny.

Toruńskie wydarzenie splata się z niedawną premierą najnowszej książki pisarza „Ucho igielne”. W Sali Wielkiej Dworu Artusa Wiesław Myśliwski opowie nie tylko o swojej twórczej pracy, życiu i drodze do sukcesu, ale także chętnie odpowie na wszystkie pytania publiczności. Nie zabraknie również okazji do zrobienia pamiątkowego zdjęcia i złożenia autografu na książce.

REKLAMA

Najnowsza powieść “Ucho igielne” to poruszająca medytacja nad ludzkim losem, pamięcią i historią, zagadkowością intymnych relacji, a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości. Odbija się w niej jak lustrze kawał polskiej historii ze wszystkim, co w niej dramatyczne, bolesne, przemilczane i niewypowiedziane. Przede wszystkim jednak jest to rzecz o tym, jak upływający czas odciska piętno na ludzkim doświadczaniu siebie i świata.

O Wiesławie Myśliwskim:

Pisarz został dwukrotnie uhonorowany Nagrodą Nike, za powieść Widnokrąg i Traktat o łuskaniu fasoli. Jego utwory były wystawiane na scenach teatrów, a także w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia, jak również filmowane. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. francuskiej Grand Prix Littéraire de Saint-Émilion, a w USA The Best Translated Book Award. Jego książki tłumaczono na wiele języków, m.in. hiszpański, francuski, niderlandzki, hebrajski, czeski, litewski, włoski i słowacki.

 

Tagged