Wiosenne porządki na starówce. Miasto wyczyści m.in. pomniki

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Starówkę czekają wiosenne porządki. Miasto przygotowuje się do posprzątania tej części Torunia, a w planach jest m.in. wyczyszczenie pomników. Gdzie i kiedy potrwa akcja sprzątania miasta?

Do 5 kwietnia Wydział Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta czeka na oferty w przetargu na czyszczenie miejskiej architektury. Po wyłonieniu wykonawcy, sprzątanie będzie miało odbywać się regularnie od kwietnia do października – w zależności od potrzeb. Jaki będzie zakres prac?

Czyszczenia doczekają się toruńskie pomniki – m.in. Mikołaja Kopernika, psa Filusia, osiołka, Flisaka, Przekupki, gen. Elżbiety Zawackiej, wózek z filmu „Prawo i pięść” czy smok przy ul. Przedzamcze. Odświeżona zostanie też łódka Katarzynka, kotwica oraz mina morska, a także tablice informacyjne.

Miasto ma w planach również regularne czyszczenie fontann, a zwłaszcza Fontanny Cosmopolis, która w sezonie turystycznym cieszy się dużą popularnością. Na starówce zmiany czekają także ławki i parklety  – w kwietniu planowane jest ich szlifowanie, malowanie i zakonserwowanie, a później regularne czyszczenie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.